İzmir'de bir aracın otomobile ve kamyonete çarpıp iş yeri önünde duran 7 kişinin arasına daldığı kaza güvenlik kamerasına yansıdı. Kazada 1 kişinin bacağı kırılırken, sürücü baygınlık geçirdi.

Dün akşam Buca'nın Göksu Mahallesi 679. Sokak’ta meydana gelen olayda iddiaya göre, yabancı uyruklu Ahmed İ.'nin kullandığı araç, süratli şekilde giderken önce Yunus Emre Ö.’nün kullandığı otomobile, ardından Levent Ç. idaresindeki kamyonete çarptı.

Ahmed İ.’nin kullandığı araç çarpmanın etkisiyle savrularak, iş yerinin önünde duran 7 çalışan ve müşterinin arasına daldı. Aracın çarpmasıyla insanlar savrulurken, kazayı gören vatandaşlar hem kazazedelerin yardımına koştu hem de durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi.

Sürücü baygınlık geçirdi

Kazanın ardından aracından inen Ahmed İ., bir süre sonra aracına tekrar binerek bir şeyler aldıktan hemen sonra aracından çıktığı sırada baygınlık geçirdi.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerince ayağında kırık olduğu öğrenilen Hasanbeyi B. ve sürücü Ahmed İ. ambulansla çevredeki hastanelere kaldırıldı. 

Kaza iş yerine ait güvenlik kamerasına da yansıdı. Görüntülerde, bir kamyonete çarptıktan sonra savrulan otomobilin, iş yerinin önündeki insanların arasına girdiği görülüyor. Dükkan önündeki malzemeler ve insanlar havada savrulurken, kaza yapan araç sürücüsü bir süre sonra baygınlık geçiriyor. Olay yerine çevredeki vatandaşların koştuğu ve ardından bir ambulansın gelerek, bacağında kırık olan yaralıya müdahale ettiği görülüyor.

“Çok şükür bir can kaybı yaşanmadı ama yaşanabilirdi”

Kazayı hafif yaralı atlatan iş yeri çalışanı Mesut Demirağ, “Biz burada hem müşterimiz olan hem de komşumuz olan Hasan amca ile sohbet ederken bizden önce bir arabaya vuran aracın geldiğini gördüm ama kaçamadık. Geldi bize vurdu. Ben, Hasan amca, 3 kız arkadaşımız ve 2 müşterimiz vardı o esnada. Burada o kalabalıktakilerden şoförü tanıyanlar, şoförün zaten sürekli burada hızlı şekilde araç kullandığını söylüyorlar. Çok şükür bir can kaybı yaşanmadı ama yaşanabilirdi. Hasan amcanın kaval kemiğinde parçalı kırıklar varmış ve bugün ameliyat olacakmış kendisi. Bende hafif sıyrıklar var, çok şükür o şekilde atlattım. Diğer kızlardan iki tanesi şok yaşadı, hatta birisini hastaneye kaldırmak zorunda kaldık” dedi.

“Her şey bir anda oldu”

Kaza anında kaldırımda bulunan ve o an yaşananları anlatan çeyiz ürünleri satan iş yeri çalışanı Ela Gökmen (17), “Gerçekten Allah korudu bizleri. Sesi duymamla arkamı dönmem bir oldu. Bir baktım önüme amca fırladı, müdür yardımcımız yerde halıların altında. Ne olduğunu gerçekten anlamadım ve her şey bir anda oldu. Bir an bir sessizlik hissettim. Öyle bir korktum ki, o korkuyu hayatımda ilk defa yaşadım. Halıyı kaldırmaya çalıştım ama elim felç geçirdi sandım yarım saat öyle kaldım. Hastaneye gittim, nerdeyse bayıldım ve geri ayıldım, çok kötü oldum. İş arkadaşım panik atak geçirdi, ben onu gördüm ondan daha kötü oldum” dedi. 

İş yeri sahibi Ali Dökme ise, “Burada sürekli kazalar meydana geliyor. Burası uzun bir yol odluğu için şoförler aşırı hızlı şekilde araç kullanıyor. Normal şartlar altında kasis yapılması gerekiyor. Yetkililerin buraya acilen önlem alması gerekiyor” diye konuştu.

Öte yandan, kazayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Birkaç gün etkili olacak! Havamız bozuldu... Birkaç gün etkili olacak! Havamız bozuldu...

Kaynak: İHA