Kültürpark'taki 1 No'lu hol önünde toplanan Tüm Bel-Sen üyelerine, Tüm Yerel-Sen, Türk Yerel Hizmet-Sen ve Birlik Yerel-Sen üyesi memurlar da destek verdi. Alandaki belediye hizmet binalarını dolaşan memurlar, slogan atarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın burada bulunan çalışma ofisine kadar yürüdü.

Grup adına açıklama yapan Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Cevdet Keleş, görüşmelere başladıkları günden itibaren randevularının sürekli iptal edildiğini öne sürdü.

Keleş, sosyal denge tazminatının düşürülmesi nedeniyle memurların 10 bin lira daha az maaş aldığını belirterek, eylemlerinin bu parayı geri alıncaya kadar devam edeceğini ifade etti.

İzmir’deki kan davası cinayetinde flaş gelişme! İzmir’deki kan davası cinayetinde flaş gelişme!

SÖZLER VERİLMİŞTİ

Tugay'ın seçimlerden önce belediye memurlarına sözler verdiğini hatırlatan Keleş, "Sendikamızı ziyaret ettiğinde 'Şu andaki durumdan daha ileri sözleşmeler yapacağız.' demiştiniz. Belediye memurları bunu sizden bekliyor ve istiyor. Seçimden önce bu ülkeye baharı getireceklerini vaat edenler, belediye başkanı olarak seçildikten sonra ilk iş olarak emekçilerin kazanılmış haklarına el koydular. Bu mu sizin baharınız? Böyle mi ülkeye bahar getireceksiniz?" diye konuştu.

Talepleri kabul edilene kadar eylemlerine devam edeceklerini vurgulayan Keleş, yarın tüm sendikaların öğleden sonra yarım günlük iş bırakma kararı aldığını kaydetti.

Keleş, eylemlerine destek veren diğer sendikaların yöneticilerine teşekkür etti.

Kaynak: AA