İl Başkanı Ali Zafer İksir ve partililerle birlikte kendi memleketi Soma’da yaşanan facianın 10.yılında 301 Maden Şehidini anma törenlerine katılan İYİ Parti Manisa Milletvekili Şenol Sunat, “ Yıllar geçmesine rağmen Soma için adalet hala tecelli etmedi” dedi.

Manisa’nın ikiz şehri belli oldu! İşte Manisa’nın ikizi... Manisa’nın ikiz şehri belli oldu! İşte Manisa’nın ikizi...

Soma Maden Şehitliğinde düzenlenen törene katılan İYİ Parti Manisa Milletvekili Şenol Sunat, mezarlarla karanfil bırakarak dua etti. Madenci yakınları ile bir araya gelerek, dertlerini dinleyen Sunat, madenci yakınlarına sarılarak acılarını paylaştı.

“10 Yılın Sonunda Ne Adalet Tecelli Etti, Ne Verilen Sözler Tutuldu”

Maden Şehitliğinde basın mensuplarına konuşan Sunat, yargılama sürecinin tekrar başlatılması gerektiğine vurgu yaparak gereken cezaların verilmesi gerektiğini söyledi. Vekil Sunat, “ 10 yıl önce gereken denetimlerin yapılmaması, mevzuata uygun davranılmamasının getirdiği büyük bir katliam yaşadık. 301 madencimizi burada tekrar saygı ve  rahmetle anıyoruz. Elim facianın üzerinden 10 sene geçmiş olmasına rağmen hala adalet tecelli etmiş durumda değil. Adaletin kaybolduğu yerde, inançta, güvende kaybolur. Bizler Soma dava sürecinin yeniden başlatılmasını ve bu faciada dönemin enerji bakanından en alt kademeye kadar kimlerin sorumluluğu var ise yargılanarak hak ettikleri cezayı almalarını istiyoruz. Biz İYİ Parti olarak Soma’nın adalet mücadelesinin sonuna kadar arkasında olacağız” dedi.

Muhabir: Özkan ÇELİK