İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Gürhan Özcan, geçtiğimiz günlerde açıkladığı projeleri vatandaşlarda ilgi yarattı. “Ayakları yere basan” projeler mottosuyla yola çıkan Op. Dr. Gürhan Özcan, yüksek su fatura sorunuyla ilgili projesinin detaylarını açıkladı.

Bülent Arınç yine çok konuşulacak… Yaptığı paylaşımda öyle ifadeler var ki… Bülent Arınç yine çok konuşulacak… Yaptığı paylaşımda öyle ifadeler var ki…

KAYIP KAÇAK BEDELİ YÜZDE 20’YE DÜŞECEK

İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Gürhan Özcan, şunları söyledi: “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığımızca su bedeli sıralamasında büyükşehirler arasında Manisa’nın 15’inci sırada olduğu açıklanmış, daha sonra da bu listenin yalanlandığı 36 TL ton bedeli ile pahalı su noktasında Türkiye’de zirvede bulunduğumuz açıklanmıştı. Biz su faturasını yüzde 50 düşüreceğiz. Hepimizin bildiği üzere suyun pahalı olmasındaki en büyük sebeplerden birisi yüksek elektrik faturaları. Biz kendi elektriğini kendisi üreten bir belediye olacağız. Bunu da şehrin büyük bir bölümüne kuracağımız güneş enerji panelleri ve rüzgar gülleriyle sağlayacağız. Devletimizle iş birliği halinde olacak ve içme suyu barajlaramızın sayısını arttıracağız. Böylelikle de faturalarda yüzde 50’lik bir düşüş sağlayacağız. Biz bu şehrimizdeki vatandaşlarımızın artık elektrik faturasından çok su faturası ödemesinin önüne geçeceğiz. Vatandaşlarımızı kartlı su sayaç sisteminden de kurtaracağız.” 

Muhabir: Özkan ÇELİK