31 Mart yerel seçimlerine 1 haftadan kısa bir süre kala İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Gürhan Özcan, rakipleri Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün ve CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek’e malvarlıklarını açıklama çağrısını yineledi.

İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Gürhan Özcan, “Geçtiğimiz günlerde Manisa halkımızın da şahit olduğu üzere mal varlığımızı açıkladık. O açıklamamızda, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne talip olan adaylara da malvarlıklarını açıklamaları yönünde çağrıda bulunmuştuk. Ancak görüyoruz ki çok değerli adaylarımız malvarlıklarını açıklamaya niyetli değil. Manisa kamuoyu bu konuyu merak ediyor ve önemli buluyor.” dedi.

Manisa Kamuoyu Merak Ediyor

İYİ Partili Özcan, “Geçtiğimiz günlerde Manisa halkımızın da şahit olduğu üzere mal varlığımızı açıkladık. O açıklamamızda, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne talip olan adaylara da malvarlıklarını açıklamaları yönünde çağrıda bulunmuştuk. Ancak görüyoruz ki çok değerli adaylarımız malvarlıklarını açıklamaya niyetli değil. Manisa kamuoyu bu konuyu merak ediyor ve önemli buluyor. Buradan özellikle bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum.” dedi.

CHP’li Ferdi Zeyrek Neden Mal Varlığını Açıklamıyor?

31 Mart yerel seçimleri öncesinde çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Gürhan Özcan, seçime kısa bir süre kala rotasını İYİ Parti seçmenine kaydıran CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek’i hedef aldı.

CHP’li Zeyrek’in mal varlığını açıklamak istemediğini belirten İYİ Partili Özcan, “Sağda solda İYİ Partili seçmene mavi boncuk dağıtan, algı oyunlarıyla İYİ Parti seçimi kazanamaz, CHP’de birleşin safsataları ile seçim çalışması yapan CHP’li Ferdi Zeyrek’e sesleniyorum. Şeffaflıkta samimiyseniz, hizmet için o makama talipseniz mal varlığınızı açıklayın, Manisa kamuoyu bilsin. Makamlar kalıcı kişiler geçici anlayışından yola çıkarak da, o göreve seçildiğini gün ve görevi devrettiğiniz gün mal varlığınızda ne değişmiş herkes bilsin. Ferdi Bey! Sağda solda, ‘Mal varlığımı açıklamayı düşünmüyorum, çünkü bunu samimi bulmuyorum’ benzeri konuşmalarınız olduğu kulağımıza geliyor. Samimiyetsizlik bunun neresinde? Yoksa açıklamama sebebiniz başka mı?” şeklinde konuştu.

“Bizim Sözümüz Senettir”

Rakiplerinin şeffaf bir süreç geçirmesini isteyen İYİ Partili Özcan açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Mevcut Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e de çağrıda bulunmuştum ancak o da açıklamadı. Temennim, onun da şeffaf bir süreç geçirilmesi açısından en kısa sürede mal varlığı beyanını kamuoyuna ilan etmesidir.  Bizim sözümüz senettir. Biz o makama hizmet için geleceğiz. Derdimiz o makamlardan cebimizi doldurmak değil Manisa’yı kalkındırmak, vatandaşımızı refaha kavuşturmak için geliyoruz. Seçim öncesindeki şeffaf tutumumuzu, 1 Nisan’dan sonra o makamlara geldiğimizde de sürdüreceğimizden tek bir Manisalının bile şüphesi olmasın. Ayırmadan, ötekileştirmeden, liyakat esaslı, hesap verebilir bir belediye olacağımızın bir kez daha sözünü veriyorum. Adaylarımızın da ikinci kez yaptığım bu çağrıya kulak vererek malvarlıklarını açıklamalarını bekliyorum. Açıklamazlarsa, Manisalıların bu durumu sandıkta mutlaka dikkate alacağına inanıyorum.”

AK Parti'den vekillere uyarı! AK Parti'den vekillere uyarı!

Kaynak: Haber Merkezi