CHP’li Zeki Bilgin çareyi Saadet’te buldu! CHP’li Zeki Bilgin çareyi Saadet’te buldu!

Yapılan zam oranları üzerinden bir açıklama yapan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Av. Ali Zafer İksir, “Emeklinin insanca yaşaması için en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesine çıkarılmalıdır” dedi.

SSK ve Bağ-Kur emeklisine yüzde 37,56; memur ve emeklisine de yüzde 49,3 oranında zam yapılmasına rağmen emeklinin de işçi gibi enflasyona ezdirildiğini söyleyen Başkan İksir, “  Aralık ayı enflasyonu o kadar süslemeye rağmen %64.77 olarak açıklanırken, ENAG verilerinde bu oran %127.21 olmuştur. Yani kısacası emekliye yapılan zam oranları emekliyi yine enflasyona ezdirmiştir. En düşük emekli maaşı ise meclisten çıkacak karar ile belirlenecektir. 7.500 TL maaş alan emeklinin bu şartlar altında yaşamını devam ettirebilmesi için maaşların en kötü asgari ücret seviyesine çıkarılması lazımdır” dedi.

“EMEKLİ SADECE İNSAN GİBİ YAŞAMAK İSTİYOR”

Emeklinin çok fazla şey istemediğini sadece insanca yaşamak istediğini söyleyen İYİ Partili İksir, sözlerini şu şekilde sonlandırdı, “Emekli çok fazla şey istemiyor. Emekli sadece insan gibi yaşamak istiyor. Fakat bu şartlar altında bu çok zor. Emekli kirasını zamanında verebilmek, temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek, torununa harçlık verebilmek istiyor. Sokağın enflasyonu ile TÜİK’in süslü rakamları aynı olmadığı için olan yine emeklimizin, işçimizin, memurumuzun cebine oluyor”

Kaynak: Özkan Çelik