Geçtiğimiz günlerde yapılan 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) iptal edildi. İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, iptal edilen sınava ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan Eryılmaz, “2022 KPSS sınavının bir kısım soru ve cevap şıklarının bir yayınevinin deneme sınavında da aynı olması nedeniyle sınav iptal edildi. Bu beceriksiz iktidar nedeniyle sınava giren 1 milyon 400 bin gencimizin emeği harcandı. 2010 yılında KPSS sorularını çaldıran iktidar, 2022 yılında yine soruları çaldırdı. Böylesine liyakatsiz kadrolar yaratan bu iktidar yüzünden 1,5 milyona yakın gencimizin hayalleri yıkıldı. Memur olmak için gecesini gündüzüne katarak çalışan gençlerimizin hakkına girdiler” dedi.

Başkanlar Soma’ya yapılan yatırımları görüştü Başkanlar Soma’ya yapılan yatırımları görüştü

“ÇOCUKLARIMIZIN EMEĞİNİ SİZLERE YEDİRMEYECEĞİZ”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “Bir gece kararnamesiyle kurban edilen ÖSYM Başkanı’nın tek sorumlu olarak gösterilmesini asla kabul etmiyoruz. 2022 KPSS skandalına karışan tüm sözde bürokratlar, soru ekibi ve siyasi sorumlular şeffaf bir soruşturmayla tespit edilmeli ve yargı önüne çıkarılmalıdır.  İYİ Parti olarak bu işin peşini asla bırakmayacağız. Çocuklarımızın emeğini size yedirmeyeceğiz” KULİS