Manisa'da bir isim daha aday adaylığını açıkladı Manisa'da bir isim daha aday adaylığını açıkladı

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Ali Zafer İksir yaptığı basın açıklamasında Manisa Büyükşehir Belediyesi ve 17 ilçe belediyesine çağrıda bulundu. İksir, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ‘Deprem Afet Komisyonu’nun (DAKOM) aktif hale getirilmesini ve 17 ilçe belediyesinde de deprem afet komisyonu kurulmasını istedi.

İksir yaptığı açıklamada bu komisyonun özellikle uzman kişilerden oluşması gerektiğinin altını çizdi. Manisa’nın 1. derece deprem kuşağında bulunduğunu anımsatan İksir, sözlerine şöyle devam etti: “Yaşanan bu büyük deprem sonrasında tekrar öğrendik ki; depremle mücadelede başarılı olmak için süreklilik ve koordinasyon esastır. Bu sebepledir ki Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan ‘Deprem Afet Komisyonu’nun ivedi şekilde aktif hale getirilerek parti gözetmeksizin çalışmalarına başlaması gerekmektedir. Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan bu komisyonun 17 ilçemizde de ivedi şekilde inşaat mühendisi, jeoloji mühendisi, kamu yönetimi uzmanı gibi meclis üyelerinden oluşturularak, aktif hale getirilmesini öneriyoruz. Başta şehrimiz Manisa ve ilçeleri olmak üzere parti gözetmeksizin önergelerin meclis başkanlıklarına sunularak, diğer kurum ve kuruluşlarla sağlanacak işbirliği ile depremle mücadelenin sürekliliğinin sağlanmasının ülkemizin geleceği için atılacak çok önemli bir adım olarak görüyoruz.”

Sözlerinin devamında İYİ Parti olarak depremzedeler için gerçekleştirdikleri çalışmalara da yer veren İksir, şu ifadeleri kullandı: “Yaşanan büyük felaketten sonra devlet ve millet el ele tüm imkanlarımızı kullanarak yaraların sarılması ve el uzatılmamış hiç bir deprem mağduru bırakmamak için gereken çalışmaların yapılmasını sağlamalıyız. İYİ Parti ailesi  olarak bugüne kadar deprem bölgesine 513 tır ulaştırdık. Farklı noktalarda kurduğumuz 21 aşevi ile depremzede vatandaşlarımıza sıcak yemek çıkarmaya devam ediyoruz. Kurduğumuz tahliye ofislerinde toplamda 12 bin depremzedemizin bölgeden tahliyesini sağladık. Yine 331 öğrencimizin farklı şehirlerde olmak üzere eğitim hayatlarına devamlarını sağlamak üzere gerekli işlemlerini gerçekleştirdik. Adıyaman ve İskenderun’da olmak üzere 2 sahra hastanesi kurarak hasta bakımına başladık. Kahramanmaraş’ta ilimizde içerisinde aşevi, etkinlik alanları, çocuklarımız için pedagog ve etüt merkezlerinin olacağı büyük bir alana kurmaya başladığımız çadır kentimizin de sonuna gelmiş bulunmaktayız. İYİ Parti olarak depremzede vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” HABER MERKEZİ