İYİ Parti’de henüz Genel Başkan Meral Akşener’in adaylığı netlik kazanmamışken, İYİ Parti Manisa İl Başkanı Av. Ali Zafer İksir’den Meral Akşener’e tam destek geldi.

Kurultay ve adaylık üzerine bir açıklama yapan Başkan İksir, “Ben, İYİ Parti Manisa İl Başkanı olarak, değerli liderimiz Sayın Meral Akşener’in yeniden aday olmasını ve genel başkan olarak seçilmesini tüm kalbimle destekliyorum” dedi.

“GENEL BAŞKANIMIZI DESTEKLİYORUM”

27 Nisan tarihinden yapılacak olan Olağanüstü Kurultay için ilk adaylık açıklaması partide göç politikaları başkanlığı görevini sürdüren Mehmet Tolga Akalından gelmişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kurultayda aday olup olmayacağı merak konusu iken İYİ Parti Manisa İl Başkanı Ali Zafer İksir  Akşener’e destek açıklayarak, “27 Nisan 2024 tarihinde gerçekleşecek olan İYİ Parti Olağanüstü Kurultayı öncesinde, partimizin geleceği ve ülkemizin demokrasisi adına önemli bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilindiği üzere, bu kurultayımızda Genel Başkanımızın kim olacağına dair kritik bir karar alınacak.

Ben, İYİ Parti Manisa İl Başkanı olarak, değerli liderimiz Sayın Meral Akşener’in yeniden aday olmasını ve genel başkan olarak seçilmesini tüm kalbimle destekliyorum” dedi.

“ MERAL AKŞENER HAKLIYDI”

14 Mayıs seçimlerinde Meral Akşener’in yerinde öngörülerinin göz ardı edildiğini ve genel seçimlerin bu sebeple kaybedildiğini savunan Başkan İksir, “Sayın Akşener, siyaset sahnesindeki deneyimi, liderliği ve ülkemize olan bağlılığı ile her zaman örnek olmuş bir devlet insanıdır.

Kendisi, cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde Sayın Ekrem İmamoğlu ve Sayın Mansur Yavaş gibi değerli belediye başkanlarımızın cumhurbaşkanı adayı olarak gösterilmesi gerektiğini öne sürmüştü. Bu öneri, hem parti içinde hem de genel kamuoyunda büyük ilgi ve destek görmüştü. Ancak buna rağmen Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olmakta ki ısrarı ve 6’lı masanın bileşenlerini oluşturan diğer siyasi partilerin kendi çıkar ve menfaatleri için  Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını desteklemeleri,  14 Mayıs seçimlerinde ki hak edilmeyen başarısızlığı getirmiştir.

 Nitekim, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşen yerel seçim sonuçları, Sayın Akşener’in bu tespitinin ne kadar yerinde olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Chp’nin İstanbul ve Ankara başta olmak üzere, ülkemizin dört bir yanında elde ettiği başarı, halkımızın değişim ve yenilik yönündeki taleplerini açıkça ortaya koymuştur.

Başkan Durbay'dan üç mahalleye teşekkür ziyareti Başkan Durbay'dan üç mahalleye teşekkür ziyareti

Bu sonuçlar, aynı zamanda, seçmenin demokrasiye, hukuka ve adalete olan bağlılığının, halkımız tarafından güçlü bir şekilde desteklendiğinin de bir göstergesidir” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN AYDINLIK GELECEĞİ İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sözlerinin sonunda İYİ Parti olarak henüz 8 yıllık bir parti olmalarına rağmen Cumhur İttifakının yıkılabileceği inancının doğmasına vesile olduklarına vurgu yapan İYİ Partili İksir sözlerini şu şekilde noktaladı “Bizler, İYİ Parti olarak, ülkemizin ve milletimizin yararına olan her türlü öneri ve düşünceyi önemsiyor, bu yolda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sayın Akşener’in liderliğinde, birlik ve beraberlik içinde, Türkiye’nin aydınlık geleceği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Kurulalı henüz 8 yıl olmasına rağmen partimiz yıkılmaz denilen Cumhur ittifakının nasıl yıkılacağını gösteren, umutların yeşermesine vesile olan parti olmuştur. Bundan sonra da bu inanç ve aydınlık geleceğin merkezi İYİ  Parti olacaktır. Milletimiz ile ittifak yolunu açan yine iyi partidir.

Yaptığımız hatalar olmamış mıdır? Elbette ki olmuştur. Ancak hatalarımızdan ders çıkartarak, kaybederken kazanmayı da öğreneceğiz. İYİ Parti olarak, ülkemizin ve milletimizin daha iyi bir geleceğe ulaşması için üzerimize düşen görevi yerine getirecek, demokrasi ve adaletten yana duruşumuzu kararlılıkla sürdüreceğiz.”

Muhabir: Özkan Çelik