Yazlar uzuyor, kışlar kısalıyor! Şiddetlenmeye başladı! Yazlar uzuyor, kışlar kısalıyor! Şiddetlenmeye başladı!

Olay, Sancaktepe Asiltürk Caddesi Veysel Karani Mahallesi’nde saat 12.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Yusuf F. isimli şahıs ile ailesi arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Yusuf F., silahla annesini, babasını, kız kardeşini ve abisini vurdu. Ardından kendisine silahla ateş etti.

Silah seslerini duyan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri, ağır yaralanan annesi Sabiha F. ve abisi Bilal F.’ın hayatını kaybettiğini, babası Murat F. ve kız kardeşi Zehra F.’ın ise yaralandığını belirledi.

Aynı silahla kendini vuran Yusuf F.’ın yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarının ardından cenazeler morga kaldırıldı. Haberi alarak olay yerine gelen ve gözyaşlarına boğulan şüphelinin abisi, “Biz 7 kardeşiz. Annem, babam ve kardeşlerimle beraber yaşıyorduk. Olay olduğunda ben Kocaeli’deydim. Annemin ya da kardeşimin vurulduğunu duydum” dedi. Öte yandan, evden kaçarak kurtulan Yusuf F.’ın babası Murat F.’ın ise bir dükkana girerek yardım istediği öğrenildi. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Baba Murat F.’ın yardım istediği dükkan sahibi Fahri Mocu, “Bakkalda temizlik yapıyordum. Bir vatandaş geldi kanlar içinde. Polisi çağırmamı istedi, ben de polisi ve ambulansı aradım. Kan kaybetmesin diye yardım ettik. Oğlunun kendisini ve ailesini vurduğunu söyledi” dedi.

Kaynak: İHA