Altın fiyatlarında dalgalanmalar yaşanırken Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’en önemli uyarılar geldi. 15 gün uyarısında bulunan Memiş, “Panik yapmayın” dedi. Ayrıca, Memiş altın fiyatlarında yaklaşık 100 dolarlık bir yükselişin beklendiğini iddia etti.

Fırsatı duyan kuyumcuya akın edecek! Dünyaca ünlü bankadan yeni tahmin! Fırsatı duyan kuyumcuya akın edecek! Dünyaca ünlü bankadan yeni tahmin!

Altınla ilgili tahminlerini açıklayan Memiş, YouTube kanalında şu değerlendirmeleri yaptı:

"Altının ons fiyatı 2176 dolar seviyesinde, toparladı biraz daha. Kritik direnç seviyesi artık 2180 dolar seviyesi oldu. Geçen hafta da anlattığım gibi boşluk bir alanımız var. Bu 2125 dolar seviyesi. 2160 dolar seviyesinden yüzde 50 alım yapan arkadaşlar oldu. 2160 seviyesinin altına sarkmalar da bu hafta için bekliyor olacağım.

Elinde dolar bulunduran yatırımcı ons altın tarafında yaşanan bu geri çekilmeyi bir fırsat olarak görmeli. 2125 dolar seviyesinden tekrar 100 dolarlık bir atak yaparak 2225 dolar seviyesine kadar bir yükseliş trendi göreceğimizi ben tahmin ediyorum. Ons altın tarafında kısa vadede negatif; orta ve uzun vadede pozitif görünüm tekrar ediyor.

Gram altın resmi kur tarafında 2300 lira. Serbest piyasalarda 2417-2438 lira aralığında. Geçen hafta 100 TL'lik bir geri çekilme vardı. Bu düşüşlerde uyardım, gaza gelmeyin, düşüşlerde kademeli alım fırsatı gelecek.

“Panik yapmayın”

Önümüzdeki 15 gün boyunca altın fiyatları sakin bir seyirde yoluna devam edecek. Panik yapmayın. 2400 lira seviyesinin altındaki sarkmaları yeniden takip ediyor olacağım. Bu seviyelerden yüzde 50 belki alım yapılabilir."

Kaynak: Haber Merkezi