Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı bir televizyon programında gazeteci Yılmaz Özdil'in kendisine yönelik eleştirilerine daha önce Özdil tarafından kaleme alınan 'Bidon Kafa' başlıklı köşe yazısını baz alarak sert cevaplar verdi. Özel'in bu açıklamalarına sinirlenen Özdil, sosyal medya üzerinden açıklamalar yaparak tepkisini dile getirdi.

Özgür Özel'in Yılmaz Özdil ile İlgili Açıklamaları

Özgür Özel, Yılmaz Özdil hakkında yaptığı açıklamalarda şunları söylemişti: "Kutuplaşma ortamından beslenenler var. Normal siyaset ortamında kendisine yer olmadığını düşünenler var. Mesela bir adam Youtube videosu çekiyor, ağır hakaretler ediyor. Bana hırsı ne? Geçmişte 'Bidon Kafa' diye köşe yazısı yazmış arkadaş, seçimin ertesi günü. Bir yerde sular kesilmiş, 'Hadi bakalım bidon kafalılar, bu iktidarı siz seçtiniz şimdi gidin su sırasına girin' diyor. Ben vaktiyle bunu eleştirmiştim, onun da hırsı bundan. İyi ki de onunla aramda böyle bir açı var. O oy alamayınca 'hatamız nerede' demek yerine oy vermeyen seçmene 'bidon kafa' diyen zihniyet. Zaten bu partinin 47 yıl sonra birinci parti olmasının sebebi bu zihniyetten kopması. Seçmene kafa tutan bir yaklaşımı reddediyorum. Bunlar kutuplaşma olmasa yaşayamazlar."

"Bu İftiranı Sana Yedireceğim"

Özdil, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı: "Buket Aydın’ın lideri Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim. 'Erken seçim istemiyor, Akp’nin toparlanmasına fırsat tanıyor' dediğim için bana saldıran Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim. Namuslu gazetecilere küfreden trollerin abisi Özgür Özel, sana bu iftiranı yedireceğim. 'Bütün dünyada, birinci parti olmasına rağmen erken seçim istemeyen ilk ve tek genel başkan' dediğim için, 'Akp’nin dört yıl daha iktidarda kalması için özel çaba harcıyor' dediğim için bana saldıran Özgür Özel, bu iftiranı sana yedireceğim. Bana milletvekiliyken yıllarca 'Yılmaz abi' diyen Özgür Özel, şimdi niye çıkıp iftira attığını -gözlüğü çıkardın ama- gözüne sokacağım."

CHP’den Yılmaz Özdil’e: Haddini Bil

Özdil’in Özel’e yönelik ağır sözlerine CHP’den hem yanıt hem tepki geldi. CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Özdil’e “mahalle kabadayısı” diyerek şu ifadeleri kullandı:

Bir kişinin CHP Genel Başkanına “Sözlerini yedireceğim” gibi bir üslup kullanması için şuurunu kaybetmiş olması gerekiyor. Sayın Özgür Özel küfür mü etmiş, hakaret mi etmiş? Sadece bir tespit yapmış…

Ferdi Başkan’dan su sitemi: “Bahçe sulayın diye indirim yapmadık!” Ferdi Başkan’dan su sitemi: “Bahçe sulayın diye indirim yapmadık!”

Bu güne kadar kime hangi sözünü yedirdin de, mahalle kabadayısı gibi efeleniyorsun @Yilmaz_Ozdill? Haddini bil! Yıllarca bir yandan insanların Atatürkçü, Cumhuriyetçi, laik ve seküler duygularını sömürürken, diğer yandan iktidara oy veren kitleyi aşağıladın, iktidarın kutuplaştırma ve ayrıştırma siyasetinin değirmenine su taşıdın. Merak etme, sana rağmen iktidar olacağız!” 

“CHP’liler Hata Ediyorsunuz”

Gazeteci İsmail Saymaz ise meslektaşı Yılmaz Özdil’i savunarak, “CHP’liler, hata ediyorsunuz. AK Parti 22 yıldır iktidarda ise bunun sorumlusu Yılmaz Özdil ve gazeteciler değil, CHP’dir. Bugün eleştiriye tahammül edemeyerek, Yılmaz Özdil gibi, elinde YouTube kanalından başka platformu olmayan muhalif bir gazeteciyi hedef almak size yakışmıyor.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi