Salihli Fotoğraf Derneği ve Sille Sanat Sarayı üyesi, uluslararası fotoğraf unvanına sahip eğitimci ve fotoğrafçı Erdem Arif Yiğit, Kula Peribacaları'nda insan yüzüne benzeyen gizli bir yüzü fotoğrafladı. Ulusal ve uluslararası birçok yarışmada ödülleri olan fotoğrafçı Erdem Arif Yiğit, fotoğraf çekimi için gittiği Kula Peribacaları'nda, drone ile yaptığı çekim sırasında kaya oluşumlarındaki gizemli bir yüzü keşfetti.

"Tanıtıma büyük katkısı olacağını düşünüyorum"

İnsan yüzü ikonunun Kula Peribacalarının tanıtımına büyük katkı sağlayabileceğini belirten Fotoğrafçı Erdem Arif Yiğit, “Yaklaşık 10 senedir amatör olarak fotoğraf işiyle uğraşıyorum. Hobi olarak yapıyorum. Manisa'mızın güzelliklerini fırsat buldukça fotoğraflamaya çalışıyorum. Bundan yaklaşık 2 hafta önce Kula Peribacalarını ziyaret ettim. Amacım Peribacalarını dron ile fotoğraflamaktı. Çekim esnasında kayalıklar üzerinde enteresan bir görüntü ile karşılaştım.

Dronu biraz daha yaklaştırdığımda kayalıkların üzerinde insan yüzüne benzeyen bir ikon fark ettim. Gözleri, burnu, ağzı hatta dişleri, çok dikkatli bakıldığında sağ gözünde ağlama ifadesi çok rahatlıkla fark edilebiliyor. Doğada daha öncede buna benzer ikonlar görmüştüm ancak bunun daha farklı ve ilgi çekici olduğunu düşünüyorum. Kula Peribacalarının tanıtımına umarım katkı sağlar. Bu doğa harikası yeri görmeyenlerin mutlaka ziyaret etmesini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Jeopark’ın geleceği görüşüldü Jeopark’ın geleceği görüşüldü

Kaynak: İHA