Manisa'ya raylı sistem geliyor! Güzergah paylaşıldı... Tramvay nereden geçecek? Manisa'ya raylı sistem geliyor! Güzergah paylaşıldı... Tramvay nereden geçecek?

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde ihtiyaç duyulan altyapı hizmetlerini en etkili şekilde ulaştırmak adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı, Akhisar ilçesine bağlı Hürriyet Mahallesi 396 sokakta yağmur suyu hattı ve ızgara imalatı gerçekleştirdi. İmalat çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Murat İpek de yerinde takip etti. MASKİ ekiplerince yapılan çalışma sayesinde, bölgede yaşayan vatandaşlara sağlıklı ve kullanışlı altyapı temin edildi. Yağışlı havalarda yaşanabilecek taşkınlara karşı da önlem alındı.

Hürriyet Mahalle Muhtarı Yakup Dikmen, “Mahallemiz 396 sokakta, yağışlı havalarda su birikintileri meydana geliyordu. MASKİ ekipleri yağmur suyu hattı ve ızgara yapımı öncesinde de gerekli tüm önlemleri alıyordu. Ancak sorunu kökten çözmek adına hat ve ızgara imalatları yapıldı. Yağmurlarda yaşadığımız sıkıntıların artık yaşanmayacağını düşünüyoruz. MASKİ Genel Müdürlüğü yakından ilgilendi ve büyük emek verildi. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün olmak üzere özveri gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi