Merkezde Kur’an kurslarının yanında sanat kurslarının da yer almasının önemli olduğunu kaydeden Çaykara, “Eğitimin her alanda olacağının en güzel örneklerinden bir tanesini burada görüyoruz” dedi.

Manisa İl Müftülüğüne bağlı Yiğitbaşı Veli Gençlik Merkezi’nde açılan halk eğitim kurslarını ziyaret eden Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara ve beraberindeki heyet hem tarihi mekanın güzel bir şekilde kullanılmasından hem de gençlere hizmet veriyor olmasından duyduklarını memnuniyeti dile getirdi.

"Ekip çalışmasının en güzel örneği"

Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, “Bu tarihi mekanın bu güzelliklere ulaşmasında Müftülüğümüzün, Halk Eğitimim Merkezimizin ve orada görevli bütün arkadaşlarımızın teker teker emekleri var. Ben kendilerine teşekkür ediyorum. Ortak çalışmanın güzelliğinin oluşmasında, ekip çalışmasının oluşmasında en güzel örneklerinden bir tanesini de burada çok rahatlıkla görebiliyoruz. Gerçekten bir idareci olarak insanın huzur içinde görebildiği, çalışmaları takdir ettiği güzel mekan olmuş, emeklerine sağlık. Yiğitbaşı Veli Gençlik Merkezine ilk açılışında girmiştim. Gerçekten her santimetresini bu tarihi mekanın hayırlı bir şekilde kullanmışlar. Kendilerini tebrik ediyorum. Burada yetişen, eğitim gören 140 kadar evladımızın başarıları için gayretleri için onlara verilen emekler için bütün öğretmenlerimize, idarecilerimize şükranlarımı sunuyorum. Eğitimin her alanda olacağının en güzel örneklerinden bir tanesini burada görüyoruz. Gerek sanat gerekse dini, musiki gerekse hat sanatı gibi geleneksel sanatlarımızın hepsinin her karede değerlendirildiği çok güzel bir mekan. Emeklerinize sağlık. Kapsayıcılığını en güzel şekilde görebildiğimiz güzel bir mekan. Eğitimin her alanına dokunmaya gayret etmişler. Kendilerini tebrik ediyorum. Bu tarihi mekanın her karesini ayrı ayrı değerlendirmişler” dedi.

"Klasik bir Kur'an Kursu değil"

Manisa İl Müftülüğü Şube Müdürü Salih Elmas ise, “Kıymet verip buraları ziyaret ettiği için, her türlü desteğinden aynı zamanda katkısından dolayı Sayın Valimize çok çok teşekkür ediyoruz. Tabi burası biraz önce ifade edildiği gibi klasik bir Kuran Kursu değil, her türlü kursun açıldığı, eğitimin her kademesine her sürecine dokunulduğu bir yer. Hocalarımıza, diğer katılımcı arkadaşlarımıza da müdürlerimize de çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

"En iyi örneklerden biri"

Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlyas Kayaokay ise şunları söyledi: “Şehzadeler Halk Eğitim olarak her zaman her yerde herkese eğitim anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu anlamda Yiğitbaş Veli Gençlik Merkezi bizim hareket ettiğimiz, eğitim verdiğimiz sanatsal, milli manevi değerleri yücelten eğitimlere verdiğimiz alanlardan bir kısmıdır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Gerçekten vatana millete hizmet ettiklerini düşünüyorum. Bu anlamda en iyi örneklerden biridir. Tabi burada bizim için en önemlisi Şehzadeler ilçesi olarak sayın Valimiz bizim için büyük bir şans. Eğitime, hayat boyu öğrenmeye, sanata her zaman değer veren ilçe amirimizin olması bizim için çok büyük bir şans. İnşallah önümüzdeki günlerde daha güzel şeyler yapmaya devam edeceğiz.”

"İçimde sanat var"

Manisa İl Müftülüğü İl Gençlik Koordinatörlüğü ve Yiğitbaş Gençlik Merkezi Yöneticisi Mukaddes Dilbaz da yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi: “Diyanet İşleri Başkanlığı Manisa Şehzadeler İlçe Müftülüğüne bağlı Yiğitbaş Gençlik Merkezinde Dini Yüksek öğrenim gören gönüllü gençlerin tasarladıkları ve yürüttükleri ‘İçimde Sanat Var’ projesi çerçevesinde 2019 yılından itibaren 8 farklı alanda gençlerimizin ilgilerini çeken düşünen etkinlik kulüpleri açarak uyguladığımız proje ile vahyin sesine kulak veren güzellikleri çoğaltarak kalb-i selim ile güvenli bağlanmanın, akl-ı selim (irade) ile bilginin, hikmetin, ve ibadetlerin; ve zevk-i selim ile ahlakın ve vicdanın yerli yerine konması, İslam sanatlarını ve sufi tasavvuru (ihsan düsturu) mayalayan güzellik ile hakikat arasındaki bağı kurmalarını sağlamayı amaçlayan bu projeyi kararlılık ile yürütmekteyiz. Başarı Allah’tandır.” İHA