MASKİ'den su kesintilerine önlem

MASKİ Genel Müdürlüğü, yaşanabilecek olası arızalarda kullanılmak üzere 4,5 milyon TL’lik bedelle 200 adet dalgıç elektrik motoru ve pompa alımı yaparak malzeme stokunu güçlendirmeye devam etti. Malzeme tedariki ile ilgili olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen KDV teşvikinden de yararlanıldı.

06 Mayıs 2022 Cuma 16:52
MASKİ'den su kesintilerine önlem

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde su sıkıntısı yaşanmaması adına çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanlığı bünyesinde mevcut içme suyu temin edilen sondajların motopomplarındaki arızalara erken müdahalede bulunmak üzere 4,5 milyon TL bedelle 200 adet dalgıç elektrik motoru ve pompa alımı gerçekleştirdi. Malzeme tedariki ile ilgili olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen KDV teşvikinden de yararlanıldı. Bu sayede 750 bin TL gibi bir rakamın kurumun kasasında kalması sağlandı. Yapılan alım ile malzeme stoku da güçlü tutuldu.

 “VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, malzeme stoklarını her zaman güçlü tuttuklarını ifade ederek, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’den aldığımız talimatlar doğrultusunda vatandaşlarımızın arızadan kaynaklı herhangi bir susuzluk yaşamaması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda 200 adet yeni motopomp alımı gerçekleştirdik. Stoklarımızı güçlü tutarak vatandaşlarımızın olası arızalarda içme suyu noktasında mağduriyet yaşamaması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112