Manisa’da sokak köpekleri dehşet saçtı

Manisa’da 6 sokak köpeğinin saldırısı sonucu bacağından yaralanan 11 yaşındaki Tunç Poyracıklı’nın annesi Figen Poyracıklı yetkililerden yardım istedi. Sürü halinde gezen köpekler nedeniyle sokağa çıkmaya korktuklarını belirten Poyracıklı, oğlunun yaşadığı dehşeti başkalarının yaşamaması için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.

Manisa’da sokak köpekleri dehşet saçtı

Manisa’da 6 sokak köpeğinin saldırısı sonucu bacağından yaralanan 11 yaşındaki Tunç Poyracıklı’nın annesi Figen Poyracıklı yetkililerden yardım istedi. Sürü halinde gezen köpekler nedeniyle sokağa çıkmaya korktuklarını belirten Poyracıklı, oğlunun yaşadığı dehşeti başkalarının yaşamaması için gerekli önlemlerin alınması gerektiğini söyledi.

15 Temmuz 2019 Pazartesi 10:58
Manisa’da sokak köpekleri dehşet saçtı

Manisa’nın Yunusemre ilçesi Mesir Mahallesi'nde 3 gün önce ortaokul 5’nci sınıf öğrencisi Tunç Poyracıklı, evlerinin önünde bulunan parka gitmek için evinden çıktı. Poyracıklı, bahçe kapısından dışarı adımını atar atmaz sokakta sürü halinde başıboş dolaşan köpeklerle yüz yüze geldi. Bir anda etrafını çevreleyen sokak köpeklerinin arasında kalan 11 yaşındaki çocuk, köpeklerin saldırısına uğradı. Kaçmaya fırsat bulamadan sürüdeki bir köpek tarafından sol bacağından ısırılan Poyracıklı, duyduğu acıyla çığlık attı. Yardım çığlıkları üzerine Poyracıklı, sokağa koşan komşularının yardımıyla kurtuldu. Ardından da bir mahalle sakininin otomobiliyle Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi’ne götürülerek, tedavi altına alındı. Tunç Poyracıklı’nın ailesinin yanı sıra mahalle sakinleri sürü halinde dolaşan başıboş köpeklerin sürekli saldırısına uğradıklarını, önlem alınmaması halinde köpeklerin faciaya neden olabileceğini söyledi.

"GECELERİ UYUYAMIYORUM"

Yaşadığı korku dolu anları İHA’ya anlatan Tunç Poyracıklı, eskiden korkmadığı köpeklerden yaşadığı olay sonrasında korkmaya başladığını dile getirdi. Poyracıklı, “Bahçe kapısından çıktım. Az ileri gittiğimde teyze ile birlikte köpekler bir anda üzerime gelmeye başladılar. Köpekler bir anda üzerime atladı. Koştuklarını görünce az geriye gittim. Beni bahçe kapısının önünde sıkıştırdılar. Etrafımı sardılar. Bir tane köpek beni ısırdı. Ben bağırınca komşular geldi. Korkup kaçtılar. Zaten benim de köpeğim var, kedim de var. Korkmuyordum ama şuan korkmaya başladım. Üçüncü günüm olduğu için ayağım biraz iyileşti ama halen daha mor ve acıyor. Akşam ve gece saatlerinde köpekler havlayınca bazen korkuyorum, uyuyamıyorum” dedi.

"GRUP HALİNDE SALDIRIYORLAR"

Mahallede hayvanseverliğiyle bilinen, aynı zamanda sokaktan bir kedi ve köpek sahiplenen anne Figen Poyracıklı ise, korkudan parka çıkamadıklarını söyledi. Olayın yaşandığı gün iş yerinde olduğunu, komşularının haber vermesi üzerine geldiğini anlatan Poyracıklı, “Hayvanseverim. Benim de bir sokak köpeğim var. Sokaktan aldığım bir kedim var. Burada parkın oluşu, her yerde bahçelerin oluşu bizi buraya çekti. Hem çocuğum hem de hayvanlarımız açısından rahat edebileceğimizi düşünüyorduk ama artık korkudan parka çıkamıyoruz. Zaten köpeği çıkarmam çok zor. Buradaki hayvanlar zaten saldırıyor. Artık çocuklara saldırıyorlar. Gerçekten bu park tehlikeli bir hale geldi. İnsanların çevrelerini çevreleyerek grup halinde saldırıyorlar. Değişik bir yapıları var. Muhtemelen çiğ et ve çiğ kemik yediklerinden dolayı böyleler. Burada bunları besleyen birkaç kadın var. Görüyoruz. Ellerindeki poşetler içerisinde çiğ et ve tavukları yollara atarak yürüyorlar. Sabah ben işe gitmiştim. 10.00 sıralarında oğlum daha kapının önüne adımını attığı anda köşeden bir köpek grubuyla besleyen kadınlardan biri dönüyor. Köşeyi dönünce oğlumla burun buruna geliyorlar. Köpekler o anda muhtemelen telaşlanınca saldırıyorlar. Bacağından ısırıyor. Kadında hiçbir tepki yok. Hani durun yapmayın diye. Çünkü o kadınlar yürüyünce arkasından bütün köpekler yürüyor. Komşular bana çok acı bir çığlıktı dediler. İnanılmaz çok üzüldük. Çıktık baktık, kim olduğu önemli değildi, bir çocuk çığlık attı hepimiz çıktık koştuk dediler. O esnada kadın ve yanındaki köpekler başka bir yerdeki köpek havlamasına hemen gitmişler” diye konuştu.

"BİZİM DE DE KEDİMİZ, KÖPEĞİMİZ VAR"

Köpeklerin sokaklardan toplanılması taraftarı olmadıklarını fakat başıboş olan saldırgan köpeklerin yetkililerce toplanarak gerekli aşıları yapıldıktan sonra sokaklara salınması gerektiğini söyleyen Poyracıklı, “Gerçekten bacağının o halini görünce bir anda elini, yüzünü ve her yerini parçalamadıkları için şükrettim. Ben hayvanları suçlamıyorum. Onları tetikleyen ve bu yola sürükleyen insanlar tabii ki. Hayvanları suçlamıyorum, orada yapılacak bir şey yok. Ben kadından da şikayetçi oldum. Sanırım onların da yapacağı bir şey yok. Yunusemre Belediyesine gittim. Sağ olsunlar onlar da çok ilgilendiler. Tedavileri, kısırlaştırmaları, aşıları yapılsın ve zaten aldıkları yere tekrar bırakıyorlar. Hayvanlar uysallaştıktan sonra buraya da bırakabilirler. Tunç çok korkuyor. Bizim de evde kedimiz ve köpeğimiz var. Kedi ve köpekle aynı yerde kapımız açık yatıyorduk. Tunç birlikte de yatıyordu. İlk gün kedi ve köpekten ayrı yatırdık. Çünkü ilk gece sürekli uyandı. Şuan evden bensiz çıkamıyor. 3 gündür kapının önüne adımını atmıyor. Eline bir şey almak istiyor. Ayakkabı çekeceği almak istiyor. Çok korkuyor. Demir veya tahta almak istiyor. Burada insanlar zaten ceplerinde taş ile dolaşıyor” dedi.

Çocukların köpek korkusundan dolayı evlere kapandığını kaydeden mahalle sakinlerinden Tafettin Kuş, “Çocuklar korkuyor. Çocuklar camiye gitmek için sokakta boş yer arıyor. Çocuklar için çok zor. Çocuğu ısırdıklarında çocuğun sesini duydum. Çıplak bir şekilde çıktım. Çıktığımda 15’e yakın köpek gördüm. Çocuk tir tir titriyordu” diye konuştu.

Bir diğer mahalle sakini Hüseyin Barbunya ise, çocuğunu köpeklerin saldırısından mahalledeki fırıncı esnafının kurtardığını söyledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hakan 2019-07-15 22:52:35

O köpekleri besleyen sözde hayvanseverler evlerinin önünde beslesinler bi torba mamayı alip başkasının evinin önüne koymakla hayvanserlik olmuyor tam tersine bildiğin insan düşmanlığı oluyor asla onaylanacak bir durum değil

Avatar
Karaköylü 2019-07-15 19:51:28

İnşAllah belediye yetkilileri gereken tedbiri, daha vahim olaylar yaşanmadan alırlar

Avatar
Deniz 2019-07-15 20:35:56

Sokak köpekleri dehşet saçıyor bizim çocukluğumuzda böyle olaylar olmazdı toplasinlar bu köpekleri barınağa koysunlar benim yaşadığım yerde çocuk parçaladı bunlar en iyisi toplasinlar bu köpekleri

Avatar
eda 2019-07-15 21:01:48

yukarıdaki can beye diyorum beni de ısırdı kardeşim köpek ve evet iki diş izi var birisi oyuk gibi etim koptu benim de etrafımı sarmışlardı böyle, zor kaçtım. bilmeden konuşma bazı şeyleri yavru falan da değillerdi gayette büyüklerdi insanda nasıl bir travma yaratıyor bilemezsin böyle böyle bilmeden konuşarak vebali asıl senin boynuna

Avatar
Arif unalan 2019-07-15 22:31:44

İnsaların köpek kadar degeri kalmadi belediye cok duyarsz her sk parklar köpek dolu her gun birileri darp olyu birgun birinin olumune bile sepep olabilir belediye lutfen duyarsz kalma

Avatar
eda 2019-07-15 21:02:27

yukarıdaki can beye diyorum beni de ısırdı kardeşim köpek ve evet iki diş izi var birisi oyuk gibi etim koptu benim de etrafımı sarmışlardı böyle, zor kaçtım. bilmeden konuşma bazı şeyleri yavru falan da değillerdi gayette büyüklerdi insanda nasıl bir travma yaratıyor bilemezsin böyle böyle bilmeden konuşarak vebali asıl senin boynuna

Avatar
Cemalettin 2019-07-15 22:25:32

4 gün önce benide sesizce yolda yürürken köpek ısırdı hastaneye gittim 6-7 kişiyi daha ısırmış köpek yakalanmış kuduz çıkmış hastaneden aradılar köpek kuduz çıktı diye kuduz serumu yapıldı 5 tane daha iğne yapıldı bence yetkililerin müdahale etmesi gerekiyor çocuklar için önemli bide milletimiz köpeklerle uğraşmasın.

Avatar
Rahatsızlık 2019-07-15 23:34:02

Bu kopekler evime çok yakındalar , 1 ay önce komşumuzuda ısırdı . Sabaha kadar havlıyorlar. Uykudan sıçrıyoruz . Yola çok yakın mesafeyi mesken tutmuşlar , Allah korusun biri korkup yola fırlasa kaza olma ihtimali çok faZla . Ayrıca o hayranları besleyen kadınları da hergun görüyoruz . Uyarınca zaten akli dengeleri yerinde değil saçma sapan laflar duyuyoruz . Oğlum bir kaç yıl önce nuriye denen kadının yanında saldırıya uğramış ve korkup bahçe duvarına tırmanmış , betonun kopmasıyla demir parmaklıklara düşüp yaralanmış , kadın arkasına dahi bakmadan defolup gitmiş. Hastaneye İt yetiştirdik . çok acil önlem alınmalı yetkililere ulasilmali ( geçmiş olsun kardeşimize acil şifalar dilerim)

banner112