Başkan Ergün şehitleri unutmadı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi.

Başkan Ergün şehitleri unutmadı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi.

11 Şubat 2020 Salı 18:33
Başkan Ergün şehitleri unutmadı

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Başkan Ergün, “Ne yazık hiç de iç açıcı olmayan bir ocak ayını geride bıraktık. Acılarıyla üzüntüleriyle geride kalan 10 günlük şubat ayında da acı haberlerle yüreğimiz yandı. Manisa’mızın Akhisar ve Kırkağaç ilçeleri başta olmak üzere Elazığ ve Malatya’da deprem yaşadık. 41 vatandaşımız hayatını kaybetti. Allahtan rahmet diliyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Elazığ’daki kardeşlerimizi için elimizden gelen her türlü yardımı yapmaya çalıştık. Akhisar ve Kırkağaç’ta da tüm birimlerimizle depremzede hemşerilerimizin yanında olduk. 371 hafif, 184 ağır hasarlı yapıya 2.5 milyona yakın nakdi yardım gerçekleştirdik büyükşehir belediyemizin kasasından. Bu hafta içerisinde yeni tespit edilenlere de ödemeleri ilerleyen günlerde yapılacak. Devletimiz deprem yaralarını sarmaya çalışırken bir acı haber de Van’dan geldi. Bahçesaray’daki çığ felaketinde tam 41 vatandaşımız hayatını kaybetti, şehit oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. İstanbul’da yolcu uçağı pistten çıktı, 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. Elim kazada hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum. Maalesef bitmiyor. Suriye’nin İdlib kentinde bulunan TSK’mıza ait gözlem noktalarımıza alçakça saldırılar gerçekleşti. 3 Şubat’ta 8 evladımızı, dün de 5 evladımız olmak üzere 13 şehidimiz var. Şehitlerimize rahmet, kederli ailelerine ve Aziz milletimize baş sağlığı diliyorum. Yapılan saldırılan karşılığı misliyle verilecektir, bundan şüphemiz yoktur” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112