Bahattin Akyüz güven tazeledi

Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odası, genel kurula gitti. 2 adaylı seçimde yarışın galibi mevcut başkan Bahattin Akyüz oldu

Bahattin Akyüz güven tazeledi

Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odası, genel kurula gitti. 2 adaylı seçimde yarışın galibi mevcut başkan Bahattin Akyüz oldu

13 Ocak 2022 Perşembe 17:42
Bahattin Akyüz güven tazeledi

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın seçimli olağan genel kurulunda mevcut başkan Bahattin Akyüz göreve tekrar seçildi.  Bin 783 üyesi bulunan ve bin 667 delegenin oy kullanma hakkına sahip olduğu seçimde 496 oy alan Akyüz, 16 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevine bir dönem daha seçildi. Akyüz’ün genel kuruldaki rakibi olan Ahmet Emre Kurt ise 392 oyda kaldı.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimi, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kongrenin divan başkanlığı görevini Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Hasan Geriter üstlendi.

Odaya kayıtlı bin 783 esnaf olmasına karşın kongreye ilginin çok fazla olmadığı gözlemlenirken, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede her iki başkan adayı da kürsüye gelerek konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından delegeler yeni başkanı belirlemek adına sandık başına gitti. 880 üye oy kullanırken, 868 oy geçerli sayıldı. Seçim sonucunda 496 delegenin oyunu alan mevcut başkan Bahattin Akyüz, tekrar seçilerek güven tazeledi. Diğer aday Ahmet Emre Kurt ise 392 oyda kaldı.

Bahattin Akyüz’ün yönetim kurulunda Hüseyin Tavşanoğlu, Semra Kocabekirler, Saffet Mutlu, Murat Şorman, Hakan Uzun, Abdullah Taşgıran, Mehmet Ali Avcul ve Murat Özer, denetim kurulunda Adnan Özkan, Feza Tunçkan, Arzu sever yer aldı.

HABER MERKEZİ

Son Güncelleme: 13.01.2022 18:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112