Alt ve üstyapı yatırımları hız kesmeyecek

Alt ve üstyapı yatırımları ile Manisa’nın çehresini değiştiren MASKİ Genel Müdürlüğünün yeni çalışmaları ile ilgili de müjdelerini sıralayan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yatırımlar hakkında bilgi verdi. 2020 yılı sonunda başladıkları işlere 2021 yılında yenilerini eklediklerini söyleyen Başkan Ergün, çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Alt ve üstyapı yatırımları hız kesmeyecek

Alt ve üstyapı yatırımları ile Manisa’nın çehresini değiştiren MASKİ Genel Müdürlüğünün yeni çalışmaları ile ilgili de müjdelerini sıralayan Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yatırımlar hakkında bilgi verdi. 2020 yılı sonunda başladıkları işlere 2021 yılında yenilerini eklediklerini söyleyen Başkan Ergün, çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

14 Ocak 2021 Perşembe 15:48
Alt ve üstyapı yatırımları hız kesmeyecek

Manisa Büyükşehir Belediyesi 2021 yılı Ocak ayı Olağan Meclis toplantısında 2020 yılının tüm olumsuzluklarına rağmen hizmet ve yatırımlarında hız kesmediklerini belirten başkan Ergün, MASKİ kanadında kırsal mahalleler ile Turgutlu merkez ve Akhisar Karaosmanoğlu Sanayi Sitesinde yapacakları yatırımları da anlattı.

BAŞKAN ERGÜN’DEN ŞEHZADELER, YUNUSEMRE, SALİHLİ VE ALAŞEHİR’E MÜJDE

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, altyapı yatırımları kapsamında yaptığı açıklamada, “Şehzadeler ilçemiz Sancaklıçeşmebaşı, Sancaklıkayadibi, Sancaklıiğdecik ve Yeniköy Mahallesi, Yunusemre ilçemiz Karakoca Mahalleleri için de 8 Şubat’ta ihaleye çıkacağız. Salihli ilçemiz Köseali Mahallesi, Alaşehir ilçemiz Kemaliye Mahallesinin de ihale tarihleri belli oldu. 11 Şubat’ta ihaleleri gerçekleştirilecek” dedi.

TURGUTLU, SOMA VE SARUHANLI’DA 11 MAHALLENİN İHALELERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Alt ve üstyapı müjdelerine devam eden Başkan Ergün, “Turgutlu ilçemiz Urganlı, Yeniköy, Akçapınar, Avşar ve Çepnidere Mahallelerimiz, Saruhanlı ilçemiz Kemiklidere, Çullugörece, Kayışlar, İshakçelebi ve Sarıçam Mahallelerimiz, Soma ilçemiz Cenkyeri Mahallemizde yapacağımız alt ve üstyapı çalışmalarının da ihaleleri gerçekleştirildi” ifadelerini kullandı.

ALTYAPI YATIRIMLARI SON SÜRAT

2020 yılı sonunda yer teslimleri yapılarak çalışmaların başladığı mahalleler ile altyapı işleri tamamlanarak üstyapısında son aşamaya gelinen yerler hakkında da bilgi veren Ergün, “Ahmetli ilçemizin Gökkaya ile Saruhanlı ilçemizin Mütevelli, Azimli ve İshakçelebi, Gölmarmara Ozanca ve Salihli Karayahşi Mahallelerinde altyapı ve üstyapı projelerimizin ihalesini gerçekleştirdik ve çalışmalara başladık. Yüklenici firmaya yer teslimini yapmış olduğumuz Gördes ilçemizin Güneşli, Evciler ve Ulgar mahallelerinde çalışmalara kısa bir süre içerisinde başlayacağız. Alaşehir ilçemiz Kavaklıdere ve Yeşilyurt Mahalleleri ile Saruhanlı ilçemiz Büyükbelen Mahallesinde altyapı çalışmalarını tamamladık. Üstyapı çalışmalarında son aşamaya geldik” dedi.

DAHA SAĞLIKLI BİR ÇEVRE İÇİN ÇALIŞILIYOR

Turgutlu’da önemli bir altyapı çalışmasına hayat verdiklerinin altını çizen Başkan Ergün, “Turgutlu ilçemiz Albayrak Mahallesi sınırları içerisinde yer alan DSİ sulama kanalının yanında 2020 yılında başladığımız ana kanalizasyon kollektör hattı döşeme işimizi tamamladık. Yılların sorunuydu bu. Urganlı, Yeniköy, Akçapınar, Avşar ve Çepnidere’nin de kanalizasyon altyapısını bu kollektör hattına bağlayacağız. Atıksuları, Turgutlu’daki tesisimize taşıyarak arıtacağız. Bütün bunları yapmamızın amacı daha fazla atıksuyu arıtmak. Çevre kirliliğine son vermek” açıklamasını yaptı.

TURGUTLU MERKEZDE YAĞMUR SUYU SORUNUNA SON VERİLECEK

Turgutlu ilçe merkezinde yağışlı havalarda su birikintileri yaşanan Atatürk ve Mustafa Kemal Mahallelerinde 4 bin 250 metre yağmur suyu hattı döşeme çalışması yapacaklarını belirten Başkan Ergün, bu projenin de ihalesinin yapıldığını kısa bir süre içerisinde çalışmalara başlanacağını ifade etti.

Akhisar Karaosmanoğlu Sanayi Sitesi için kamulaştırma çalışmaları devam ediyor

Akhisar’da yapacakları altyapı çalışması hakkında da meclis üyeleri ve ekranları başındaki izleyicilere hitap eden Başkan Ergün, “Akhisar Karaosmanoğlu Sanayi Sitesinde yapacağımız 6 bin 200 metre kanalizasyon ve 4 bin 500 metre yağmur suyu hattı döşeme işi için de kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Bir vatandaşımızın tarlasının içinden geçerek hattın bağlantısını yapacağız. Uzlaşı içerisinde çözmek istedik ancak vatandaşımız razı olmadı. Bu sorunu da aştığımız zaman hayırlısıyla projemize hayat vereceğiz” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Bagyolu mahallesi sakinleri 2021-01-15 07:57:54

Hep ilçeler hep ilçeler bağyolu mahallesi merkeze 15 km foseptikler taştı yol yok sürekli sular kesik 25 hane biz insan değil miyiz..cengiz Ergün seçimde söz verdin kahvede..hani nerede sözün..bukadar olmaz ve arkadaş..mezarlık arkasına 600m yol kanalizasyon yapamadiniz..muhtar zaten kendine faydasız ..halka nasıl faydası olsun..

banner112