banner72

AK Partili Özkan 19 Mayıs’ı kutladı

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı mesaj yayınladı

AK Partili Özkan 19 Mayıs’ı kutladı

AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı mesaj yayınladı

17 Mayıs 2019 Cuma 23:34
AK Partili Özkan 19 Mayıs’ı kutladı

Özkan’ın mesajında şu ifadeler yer aldı: “19 Mayıs 1919, Türk tarihinde özgürlük ve milli irade için mücadelenin atılan ilk adımı olarak tarihe altın harflerle kazınmıştır.

Tam 100 yıl yani bir asır önce 19 Mayıs 1919 tarihinde ülkenin dört bir yanı düşman kuvvetleri tarafından işgal altında tutulurken, ülkenin geleceği ve milletin menfaati için bağımsızlık meşalesinin ateşlendiği gün 19 Mayıstır.

Bu konuda üstün bir çalışma ve başarı gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk geleceğe atılan bu adımı yine geleceği temsil eden bu ülkenin gençlerine hediye etmiştir.

Millet olarak gençliğe güvenimiz, inancımız tamdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde genç Milletvekillerimizin mevcut oluşu ülke yönetiminde gençlere verdiğimiz önemin göstergesidir. Özellikle Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda ayrı bir hassasiyet göstermekte ve “gençlerimize güvenmemek, inanmamak geleceğimizden vazgeçmek demektir” sözü ile gençlerimizin ülke kalkınması için yönetimde daha çok söz alacaklarını her fırsatta vurgulamaktadır.

Millet olarak biz bir aileyiz, ailede nasıl genç evlatlarımızın kararları bizim için önemli ise ülke olarak gençlerimizin de kararları ve önerileri bizim için önemlidir.

AK Parti olarak gençlerimize güvendiğimiz için seçme ve seçilme yaşını 18'e indirdik.

Çanakkale savaşında en ön saflarda şehadete gençlerimiz yürüdü,  15 Temmuz hain darbe girişiminde tankların önüne yatan yine gençlerimizdi. Bir asır değil bin asır geçse de gençlerimiz bu ülkenin geleceğini belirleyen en önemli unsurdur.

Bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 100. yılını kutluyor, geleceğimizin teminatı gençlerimizi tebrik ediyorum.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol