Milli futbolcu Arda Güler, Real Madrid forması altında Granada'ya karşı attığı golle bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. İspanya LaLiga'nın 35. haftasında oynanan mücadelede, Real Madrid deplasmanda Granada'nın konuğu oldu.

Maçı 4-0 kazanan Madrid ekibinde Arda Güler, 90 dakika boyunca sahada kalarak takımının galibiyetinde önemli bir rol oynadı. Arda, bu maçta 2. golü kaydeden isim oldu ve performansı İspanyol basını tarafından büyük bir övgüyle karşılandı.

Şampiyonluk zinciri Manisa’dan başladı! Şampiyonluk zinciri Manisa’dan başladı!

Üst üste üçüncü kez 11'de başlayan genç futbolcu, La Liga'daki 8. maçında üçüncü golünü atarak takımına önemli bir katkı sağladı. Arda Güler'in performansı, İspanyol basınında geniş yer buldu.

AS gazetesi, genç futbolcunun harika golünü manşete taşırken, "Bu çocuk çok özel" ifadeleriyle övgülerde bulundu. Depor ise Arda'nın aldığı süreleri etkili bir şekilde değerlendirdiğini belirterek performansını övdü. Marca gazetesi ise Arda Güler'in özel bir yetenek olduğunu vurgulayarak, gelecekteki potansiyeline dikkat çekti ve genç futbolcunun Real Madrid için önemli bir oyuncu olduğunu ifade etti.

AS'ta yer alan haberde Arda Güler'in çok özel bir futbolcu olduğu belirtildi. Haberde şu ifadeler kullanıldı:

Bu çocuk çok özel. Arda Güler harika bir gol attı. Türk futbolcu bir önceki hafta San Sebastian'da yaptığı gibi yine fileleri havalandırdı. Granada karşısında golünü harika bir vuruşla yaptı.

Depor'da yer alan haberde genç futbolcunun aldığı süreleri çok iyi kullandığına vurguda bulunuldu ve şunlar yazıldı:

Arda Güler topu ustaca kontrol etti ve düzgün bir vuruşla fileleri havalandırdı. Granada kalecisinin yapacak bir şeyi yoktu. Arda oynadığı toplamdaki 210 dakikada lig sezonundaki birikimlerini katladı.

Marca'nın haberinde genç futbolcunun özel bir isim olduğuna dikkat çekildi. Real Madrid'e Kylian Mbappe'nin de geleceği vurgulanan haberde şu ifadeler yer aldı:

Arda Güler kendisine dakika verildiği anda büyük bir sıçrama yapıyor. Evet bu takıma daha Mbappe gelecek ama bir de Arda Güler meselesi var. Bu sezon pek oynamadı ama oynadığında da özel bir futbolcu olduğunu görmek zor olmadı. Ligdeki üç golü bir şeyler söylüyor ama asıl oyunu kendisi hakkında daha fazla şey anlatıyor. 19 yaşında bir fenomeni andıran Türk futbolcuyu dikkatle izleyin.

 

Kaynak: Haber Merkezi