banner72

Yağışlar geri dönüyor

Meteoroloji’den yapılan açıklamada bugünden başlayarak hafta sonuna kadar yurdun batı kesimlerinde yağış bekleniyor.

Yağışlar geri dönüyor

Meteoroloji’den yapılan açıklamada bugünden başlayarak hafta sonuna kadar yurdun batı kesimlerinde yağış bekleniyor.

16 Mayıs 2019 Perşembe 08:58
Yağışlar geri dönüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın güney ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Kütahya, Manisa, Eskişehir, Çankırı, Nevşehir, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale, Kayseri ile Ankara’nın kuzey çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara'nın kuzey ve doğusu, Karadeniz kıyıları ile İç Ege’de sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Yağış alan bölgelerde 2 ila 4 derece azalacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

MANİSA °C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yerel olmak üzere sağanak yağışlı

A.KARAHİSAR °C, 26°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

DENİZLİ °C, 30°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

İZMİR °C, 28°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yer yer puslu ve sisli, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), doğusu güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinde batısı ile akşam saatlerinden itibaren geneli kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), sabah saatlerinde batısı güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yer yer 2,0m, Görüş; İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli, sabah saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinde güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta; sis anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde Kuzey Ege’nin kuzeyi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege’de güney ve güneybatıdan, akşam saatlerinden itibaren güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Güney Ege’de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de güney ve güneybatıdan, batısı kuzeybatıdan, Doğu Akdeniz’de batı ve güneybatıdan, akşam saatlerinde kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yer yer 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, yer yer 2,0m; Görüş: İyi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner35