Şehzadeler’den ‘Dombra’ açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu tarafından gündeme getirilen, 23 Nisan kutlamaları sırasında Şehzadeler Belediyesi’ne ait araçla seçim müziği çalınması olayıyla ilgili belediyeden açıklama geldi

24 Nisan 2022 Pazar 14:59
Şehzadeler’den ‘Dombra’ açıklaması

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

Dün Manisa’da 23 Nisan Kutlamaları sırasında, Cumhuriyet Meydanında belediyemize ait ses düzeni aracında, 23 Nisan şarkıları çaldığı sırada, personelimizin ihtiyaç molası için aracın başında olmadığı sürede, henüz tespit edemediğimiz bir sebeple; siyasi müzikler çalınmıştır. Görevlilerin müdahalesi ile aracın elektrik sistemi kapatılmış, ve müzik sonlandırılmıştır. Konu ile ilgili olarak ivedi bir şekilde sorumlu personeller ile ilgili soruşturma başlatılmıştır. Görevli personeller ilk ifadelerinde flash disk üzerinden çalınan müziklerin içinde, herhangi bir siyasi müziğin olmadığını, ifade etmişlerdir.                            

Şehzadeler Belediyesi kurulduğu günden buyana “herkesin belediyesi” olmak İçin çalışan, hizmetlerini bu ilke ile yapmaya çalışan bir belediyedir. Her ne sebeple olursa olsun, resmî bir belediye aracından,  bir siyasi partinin, seçim müziğinin çalınması, asla kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Temel belediyecilik ilkelerimize ters düşen bu durumla ilgili vakit kaybetmeden soruşturma başlatılmıştır.

Bu soruşturmanın sonucunda bu konu ile ilgili ihmali veya art niyeti olan kişiler hak ettiği cezayı alacaktır.

HABER MERKEZİ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112