Manisa Valiliği duyurdu!

Manisa Valiliği, maskesiz gezmenin yasak olduğu caddeleri kamuoyuna duyurdu

Manisa Valiliği duyurdu!

Manisa Valiliği, maskesiz gezmenin yasak olduğu caddeleri kamuoyuna duyurdu

14 Mayıs 2020 Perşembe 19:06
Manisa Valiliği duyurdu!

Manisa Valiliği’nden yapılan açıklama şu şekilde:

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Covid-19 adı verilen Koronavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, İçişleri Bakanlığının uygulamaya konulmasını emrettiği talimatlar ve virüsün kuluçka devresinde de bulaşma ve yüksek yayılma hızına sahip olması özelliklerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda ilimiz genelinde uygulanmak üzere kararlar alınmaktadır.

Gelinen noktada Koronavirüs salgınının yayılım hızı göz önüne alındığında; ülke geneli için bugüne kadar alınan tedbirlere ilave olarak yeni tedbirlerin alınması  ilimiz için ek tedbirlerin planlanması/uygulanması gerektiği değerlendirildiğinden Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27'nci ve 72'nci maddesi kapsamında aşağıdaki ek tedbirlerin alınması gerekmiştir:

1- Virüsün yayılmasının engellenmesi açısından vatandaşın yoğun olarak kullandığı, Manisa Şehzadeler ve Yunusemre Kaymakamlıklarının sorumluluk alanlarında bulunan Seyfettin Bey Caddesi, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, 8 Eylül Caddesi, İbrahim Gökçen Bulvarı, İzmir caddesi, Kumludere Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Dr. Sadık Ahmet caddesi ile Atatürk Bulvarında bulunan vatandaşlarımızın maskesiz gezmesi yasaklanmıştır.

2- Kaymakamlıklarımızca da gerekirse İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Bulvar, Cadde ve Sokaklarda da, l . Maddede yazılı tedbirlere benzer tedbirlerin almasının uygun olacağına karar verilmiştir.

Yukarıda alınan kararın Kolluk kuvveti marifeti ile denetlenerek yazılı kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacak, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunun 195. Maddesi kapsamında gerekli adli işlemler başlatılacaktır.

Son Güncelleme: 14.05.2020 19:09
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ümmu ertürk 2020-05-15 01:54:56

8eylul mahallesinin malta tarafin gelin gorun hic uygun davranis yok sayilir 15 yasinda maskesis bircok kişi 65yas buyukler bütun disarda hangi konturolden bahsediyodunuz gelin biraz gozetin anlarsin ne dedigimi hic bir zaman uymadilarki

Avatar
Esnaf 2020-05-14 23:55:19

Hele şükür bence her yerde olması gerekır maskesız dısarı çakmak yasak olsun sayın valım ınsAllah okursunuz bu yazıyı

banner112