CHP’den ‘Dombra’ tepkisi

23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında Manisa Şehzadeler Belediyesi'nin meydana bıraktığı araçta çalınan müziğe tepki gösteren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu “Belediyenin yaptığı ulusal değerlerimize saygısızlıktır” dedi.

24 Nisan 2022 Pazar 14:50
CHP’den ‘Dombra’ tepkisi

23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında Manisa’da yaşananları eleştiren Bakırlıoğlu yaptığı basın açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:

Manisa Büyükşehir Belediyesinin çocuklar için oluşturduğu oyun alanında AKP’li Şehzadeler Belediyesi kendine ait hizmet aracının hoparlörlerinden AKP propagandası yapması, cumhuriyetine sahip çıkan Manisalı vatandaşlarımızın büyük tepkisine neden olmuştur. Halkın haklı tepkisi üzerine Manisa Valiliği bu skandala son vererek oyun alanında bulunan belediye aracını uzaklaştırmıştır.

“AKP’Lİ BELEDİYE ÇOCUKLARA SAYGISIZLIK YAPTI”

AKP’li belediyelerin milli bayramlara bakışı bir kez daha ortaya çıktı. Bayramı bayram gibi kutlamak yerine AKP seçim şarkısı ile propaganda yapmalarını kınıyorum.

Şehzadeler Belediyesinin  bu yaptığı 23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Büyük Millet Meclisine ve hepsinden önemlisi geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza saygısızlıktır" ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı’nın tutumunu da eleştiren Bakırlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Tabi ki bu saygısızlık AKP’nin en başındakinden kaynaklanmaktadır.

23 Nisan 1920’de açılan ve 102. yılını kutladığımız TBMM’de düzenlenen özel oturumun başladığı saatlerde AKP Genel Başkanının televizyon kameralarının karşısına geçmesinin Meclise açıkça saygısızlık olduğu muhalefet partileri tarafından bizzat Meclis kürsüsünden dile getirilmiştir.”

HABER MERKEZİ

Son Güncelleme: 24.04.2022 15:37
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112