Beşiktaş Gayrettepe Yıldız Posta Caddesi Gündoğdu Sokak'ta bulunan 16 katlı binanın eksi 1 ve eksi 2. katında faaliyet gösteren gece kulübünde saat 12.47’de tadilat yapıldığı sırada yangın çıktı.

Milyonları ilgilendiriyor… Tapu işlemleri için vekalet verirken dikkat! Milyonları ilgilendiriyor… Tapu işlemleri için vekalet verirken dikkat!

İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri çevrede önlem aldı. Yangına itfaiye ekipleri 31 araç ve 86 personelle müdahale etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, olay yerine 26 adet ambulans ve 1 UMKE timi görevlenrildiğini açıkladı.

15 kişi hayatını kaybetti

Yangında 15 kişi hayatını kaybetti, 7'si ağır 8 kişi yaralandı. Hayatını kaybeden ve yaralananlardan bazıları Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesine getirildi.  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yangınla ilgili İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'yı telefonla arayarak bilgi aldı.

1987'de alınan ruhsat 2018'de yenilenmiş

İstanbul Valisi Davut Gül, olay yerinde yaptığı açıklamada yangının çıkış nedeninin henüz bilinmediğini belirterek "Yaralananlar ve ölenler gece kulübündeki tadilatta çalışan kişiler. Gece kulübünün 1987'de aldığı bir ruhsat var, 2018'de de ruhsat yenilenmiş. Binanın altında diskotek olarak kullanılan bir mekanda tadilat yapılıyormuş. Tadilat dolayısıyla çalışanlar hayatını kaybetti ve yaralandı. Olaydan toplam 23 kişi etkilendi." ifadelerini kullandı.

   

Kaynak: İHA