31 Mart Yerel Seçimlerinde zaferle ayrılan Ferdi Zeyrek'in Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasıyla beraber hareket geçen Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi, ilk 2 ton su 1 TL ve kartlı sayaç zorunluluğunun kaldırılması gibi çalışmalar yaparken, diğer yandan da tasarruf sağlayabilmek için kolları sıvadı.

İZETAŞ'TAN ENERJİ TEDARİĞİ SAĞLANACAK

Bu kapsamda, MASKİ 1 Haziran itibariyle İzenerji A.Ş. bünyesinde kurulan EPDK Tedarik Lisansı’na sahip İzmir Elektrik Tedarik Anonim Şirketi'nden (İZETAŞ), enerji tedariğine başlayacak. İZETAŞ tarafından MASKİ’ye ait SKTT limitini aşmış 13 elektrik aboneliğine enerji tedariği sunulacak.

Emekli ve memurların Temmuz zammına sayılı günler kaldı… Yüzde kaç zam yapılacak? Emekli ve memurların Temmuz zammına sayılı günler kaldı… Yüzde kaç zam yapılacak?

ENERJİ TEDARİĞİ TEMİZ HAVAYA DA YARAYACAK

Bu çalışmalar kapsamında, yıllık yaklaşık 32.000.000 kilowatt-saat (kWh) enerji tedariği sağlanacak. Yenilenebilir enerji sertifikası sayesinde 15.744 ton karbondioksit (CO2) salınımının önüne geçilecek ve aynı zamanda doğaya yaklaşık 38.300 adet fidan dikilmesi kadar fayda oluşacak.

YÜKSEK MİKTARDA TASARRUF

Öte yandan, MASKİ elektrik tedariğini İZETAŞ üzerinden gerçekleştirerek yüksek miktarda tasarruf sağlamış olacak. 

Kaynak: Haber Merkezi