Manisalı sanayici ve Fakirlerin babası olarak bilinen Burhan Kurtoğlu tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Hayırsever iş insanın Kurtoğlu’nun ölümü iş dünyasında olduğu gibi Manisa’da büyük üzüntü yarattı.

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Başkan Ergün’den imarla ilgili iddialara net cevap Başkan Ergün’den imarla ilgili iddialara net cevap

Kurtoğlu’nun cenazesi ikindi namazını mütakip Hatuniye Camiinde kaldırılacak. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda 12 yıl üyeliği olmanın da ötesinde  6 yıl da meclis başkanlığı görevinde bulunan Özel Huzurevi Vakfı, Diyanet Eğitim Vakfı yönetimlerinde, Sosyal Dayanışma Vakfı’nda 5 yıl, Hafızlar ve Mevlidhanlar Derneği, Emniyet Spor Kulübü ikinci başkanlığı en son olarak ta Fakirlerin Babası ünvanını aldığı  Gönülden Gönüle Derneğinin kurucusu ve başkanlığını üstlenen Burhan Kurtoğlu, yakalandığı hastalıktan dola ı15 gündür Celal Bayar Üniversitesi Dahiliye Ana Bilim Dalında tedavi görüyordu.

Doktorların tüm çabalara karşın yaşama veda eden Burhan Kurtoğlu üç çocuk sahibi idi.

83 yıllık ömrüne iş dünyasını, hayırseverliği ve bir çok projeleri sığdıran ve bunlarla gelecek nesillere örnek olan ‘Fakirlerin Babası’ Burhan Kurtoğlu’nun ölümü Manisa’da büyük üzüntü yarattı.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, OSB Yönetimi sosyal medya üzerinde taziye mesajları paylaştı. Hatuniye Cmaindeki cenazesine çok sayıda vatandaşın katılması bekleniyor…