Müzik çocukların matematik zekasının gelişimine katkı sağlıyor Müzik çocukların matematik zekasının gelişimine katkı sağlıyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan elektrik faturası desteği alan vatandaşlardan elektrik aboneliği sürecinde güvence bedeli alınmayacağını açıkladı.

EPDK tarafından alına karara göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan elektrik faturası yardımı alan 3.7 milyon aileden taşınma söz konusu olsun ya da olmasın elektrik aboneliği sürecinde güvence bedeli alınmayacak.

Bakanlığın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

"Bakanlıktan elektrik faturası desteği alan 3 milyon 721 bin hak sahibi; taşınma söz konusu olsun ya da olmasın elektrik aboneliği sürecinde güvence bedeli ödemeyecek. Güvence bedeli, hane elektrik tüketimine göre 681 TL ile 1634 TL arasında değişiyor. Düzenleme ile söz konusu yardımın ihtiyaç sahiplerine daha etkin bir şekilde ulaştırılmasının yanı sıra hane üyesi olmayan ya da farklı isim üzerine kayıtlı elektrik aboneliğinin ve usulsüz kullanımın önüne geçilmesi hedefleniyor."

Muhabir: AA