Rehber öğretmenlere “Enneagram ile Farkındalık” projesi

Rehber öğretmenlere “Enneagram ile Farkındalık” projesi

04 Nisan 2021 Pazar 13:29
Rehber öğretmenlere “Enneagram ile Farkındalık” projesi

Saruhanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına başvurusu yapılan ve ZAFER Kalkınma Ajansı tarafından 2020 Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan "Enneagram ile Farkındalık" projesinin uygulaması, Saruhanlı Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Açılış programına, Saruhanlı İlçe Kaymakamı Necmettin Yalınalp, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Osman Aguş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Umut Özdemir, Proje Koordinatörü Oya Yavaş, Proje Yürütücüleri Yunus Arslan ve Burçin Sezer ile rehber öğretmenler katıldı.

Proje kapsamında, Optimal Danışmanlıktan Eğitmen ve Yönetim Uzmanı Dilek Selçuk tarafından ilçede bulunan 15 rehber öğretmene 5 gün boyunca toplam 40 saat “Enneagram” eğitimi verildi.

Verilen 5 günlük eğitimde, Mizaç Merkezli Eğitim Modeli ile rehber öğretmenlerin kendi okullarında verdikleri rehberlik hizmetinin kalitesinin artırılması, mesleki gelişimlerine katkı sağlanması ve kendi mizaç özelliklerinin potansiyel noktalarını ve kabiliyetlerini fark eden öğrenciler yetiştirilmesi hedeflendi.

Eğitim sonunda katılımcılara protokol üyeleri tarafından katılım sertifikaları verildi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112