Kaza, dün sabah saat 04.30 sıralarında Bursa-İzmir yolu Nilüfer ilçesi Başköy yakınlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, nişanlısı Betül Ş. (26) ile birlikte düğün alışverişini yaptıktan sonra geceyi arkadaşının evinde geçiren Yasin A. (27), sabah erken saatlerde evden çıkarak nişanlısıyla birlikte kendilerine ev bakmak için otomobille hareket etti. Bursa-İzmir yolunda seyreden Yasin A. (27) idaresindeki otomobil, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu önünde seyreden Y.A. yönetimindeki tıra arkadan çarptı. Kazada sürücü Yasin A. ve nişanlısı Betül Ş. hayatını kaybetti.

Manisa’da servislere sıkı denetim!.. İşte 2 günlük bilanço Manisa’da servislere sıkı denetim!.. İşte 2 günlük bilanço

Kazanın ardından Betül Ş.’nun cenazesi memleketi Zonguldak’ın Ereğli ilçesine, Yasin A.’ın cenazesi ise memleketi Aksaray’ın merkeze bağlı Ulukışla köyüne gönderildi. Yasin A.’ın cenazesi köyde bulunan Ulukışla Camiinde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında defnedildi. 

4 AY ÖNCE NİŞANLANAN ÇİFTİN 7 GÜN SONRA DÜĞÜNÜ VARDI

3 kardeşin en küçüğü olan Yasin A.’ın 3 Ekim tarihinde Ulukışla köyünde düğünü olacağı ve bunun için 4 ay önce nişanlandığı Betül Ş. ile hazırlık yaptığı öğrenildi. Yaşanan acı olayı güçlükle anlatan Yasin A.’ın babası Ahmet A. (60), “Ayın 3’ünde evleneceklerdi. Düğün hazırlıkları yapıyorduk, eve bakmaya gitmişti ikisi. Arkadaşına davetli olarak gitmiş, oradan çıkınca kaza olmuş. 4 senedir beraberlerdi, nişanlanalı da 4 ay oldu. Eşyaları falan alınmıştı. Yaşayan bilir, ne söylesem yalan olur. En küçüğüydü, kıymetliydi” diye konuştu. İHA