Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Demirci’de yeni dönem projelerini açıkladı. 2014’ten bu yana ilçede birçok projenin hayata geçirildiğini belirten Başkan Cengiz Ergün, yeni dönemde Demirci’de hayata geçirilecek projelerin de bir bir müjdesini verdi.

İşte Demirci’nin Yeni Projeleri

Yeni projelere ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Cengiz Ergün, ‘Güzel Demirci’mize, bugüne kadar 1 milyar 60 milyon TL’lik yatırım yaptık.

Yeni dönemde de ilçemize yapılacak yatırımlardan bazıları şunlar:

Başkan İksir’den taksici cinayetlerine tepki! Başkan İksir’den taksici cinayetlerine tepki!
  1.  Gençlik Merkezi, Büyükşehir-MASKİ Hizmet Binası ve MABEM kazandıracağız. Bahçeler Mahallesi’nde toplam 540 metrekare alanda, zemin artı 4 kat olarak planlanan projemizde; Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ hizmet binaları, gençlik merkezi ve MABEM bulunacak. Hayata geçireceğimiz proje içerisinde; dans ve müzik atölyeleri, derslikler ve konferans salonu yer alacak.
  2.  Çocuk Kültür Sanat Merkezi ve MASMEK Hizmet Binası kazandıracağız.
  3.  Geleceğimizin teminatları çocuklarımız için Gündüz Bakım Evi ve Kreş inşa edeceğiz.
  4.  154 Mahalle projemizden kalan Tekeller, Sayık, Sağnıç, Yeşiloba, Ulacık, Kılavuzlar ve Esenyurt mahallelerimizde alt ve üstyapı dönüşümünü planlıyoruz.
  5.  İcikler, Söğütçük, Köylüce, Çanakçı, Gümele, Güveli, İciklerin Kızılca bağlısı, Bayramşah ve Ahatlar’ın Gafiryan bağlısı mahallelerimizin projeleri hazırlanmakta olup İller Bankasından kredileri çıktıktan sonra altyapılarını yapmayı hedefliyoruz.

  Ergün, "Gönül Bağı proje ve hizmetlerimizle hemşehrilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz’ diye konuştu.

Muhabir: Özkan ÇELİK