Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Kayseri mitinginde emeklilere yönelik önemli bir müjdeyi paylaştı.

Emeklilerin yakından takip ettiği konulardan biri olan promosyon ödemeleriyle ilgili duyuruda bulunan Erdoğan, kamu bankalarının bu yılki promosyon ödemelerini 8 bin ile 12 bin lira arasında belirlediğini açıkladı.

2 gün sonra yansıyacak! Araç sahipleri bu adımları bekliyor... Motorin kararı 2 gün sonra yansıyacak! Araç sahipleri bu adımları bekliyor... Motorin kararı

Ayrıca, diğer bankaların da bu miktarın altında kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inandığını ifade etti.

MİLYONLARCA EMEKLİYE PROMOSYON MÜJDESİ

Erdoğan, konuşmasında ayrıca, Türkiye'nin üretim ve istihdamı destekleyen altyapı çalışmalarıyla deprem şehirlerini Türkiye Yüzyılı'na hazırlamaya devam ettiklerini vurgulayarak, Caddeleriyle, meydanlarıyla, tarihi ve kültürel mekanlarıyla üretimi ve istihdamı destekleyecek altyapılarıyla, deprem şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı'na hazırlayacak şekilde ihya ediyoruz. Bu arada en büyük mücadeleyi enflasyona ve hayat pahalılığını köpürten anlayışa karşı veriyoruz. Çalışanlarımızın, emeklilerimizin ve küçük esnafımızın gelirlerini yüksek enflasyon karşısında korumakta kararlıyız. Ama bu mücadeleyi mutlaka başarıya ulaştıracağız. Bunu da öyle yalan yanlış rakamlarla kimseyi kandırarak değil, çalışarak, üreterek, pastayı daha da büyüterek yapacağız. İnşallah yılın ikinci yarısından itibaren enflasyon hızlı bir düşüşe geçecek.

Depreme ayrılan kaynakların ve enflasyonun bütçe üzerindeki yükü hafifledikçe insanımızın refah seviyesini eskisinin de üzerine çıkaracağız. Bu vesileyle emeklilerimize güzel bir haber vermek istiyorum. Biliyorsunuz ilk kez 2017'de emeklilerimize banka promosyonu ödenmesi uygulamasını başlatmıştık. Kamu bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa göre 8 bin lira ile 12 bin lira arasında belirledi. Diğer bankaların da bu rakamların altında kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum." Dedi. 

Kaynak: Haber Merkezi