Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Egemen Bülent Türkmen ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi Soma İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. 

Süleyman Soylu: Ya siz deli misiniz? Süleyman Soylu: Ya siz deli misiniz?

Başkan Ergün, MHP İlçe Başkanı Metin Şahin ve partililer tarafından çiçeklerle karşılandı. Ziyarette Soma gündemine ilişkin gelişmeler görüşüldü. Cumhur İttifakının birlikteliği ile Soma’da Egemen Bülent Türkmen, Büyükşehir’de yeniden Başkan Cengiz Ergün’e seçim zaferi yaşatmak için çalışmaların sürdüğü ifade edildi.

Başkan Ergün ve beraberindeki heyet, MHP ziyareti sonrasında AK Parti İlçe Başkanlığını da ziyaret etti. Ziyarette konuşan AK Parti İlçe Başkanvekili Melih Akın, “Cengiz Ergün Başkanımız mükemmel işlere imza attı. İnşallah önümüzdeki seçimde de partilerimizin desteği, vatandaşlarımızın takdirleri ile hem Soma’da hem de Büyükşehirde zafer elde edeceğiz” diye konuştu.

“31 Mart’ta güzel haberleri Ankara’ya ulaştıracağız”

Başkan Cengiz Ergün ise, “Dün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Manisa’mızda ağırladık. Kendisi sağ olsun, ellerimizi havaya kaldırdı başarılar diledi. Valilikte projelerimizle ilgili sunum da yaptık. Ziyaretlerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı’nın birlikteliği daimi olsun diyorum. Soma’da geride kalan süreçte 639 milyon 413 Bin liralık yatırım yaptık. Yine vatandaşa dokunarak çalışacağız. Allah’a şükür, alnımız açık veremeyecek hesabımız yok.  Yalanla, kirli siyaset ile işimiz yok. Her şeyimiz ortada. Gerçekçi hedefler ve mali kriterler noktasında çalışmaları sürdüreceğiz. Rakip adayın su fiyatı ile ilgili açıklamaları var. Önce bu söylemlerini CHP belediyelerinde uygulasınlar da görelim. Manisa Büyükşehir Belediyesi, 10 yıllık dönemde bütçesinin yüzde 40’ını yatırıma ayıran bir belediye. Bu mali tabloyu ziyaretlerinde Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Cevdet Yılmaz da takdir ettiler.  İnşallah bu gönül birlikteliği ile Cumhur İttifakının gücü ile 31 Mart akşamında güzel haberleri buradan Ankara’ya ulaştıracağız. Rabbim utandırmasın. Hakkımızda hayırlısı olsun” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Özkan ÇELİK