Manisa’nın Kırkağaç ilçesinde, Kocaiskan mahallesini Gökçukur mahallesi ve Balıkesir’e bağlayan yolu CHP’li Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdiz Zeyrek ve CHP Kırkağaç Belediye Başkan Adayı Üstün Dönmez, ‘Biz yaptık’ diyerek sahiplendi.

Bu açıklamalar üzerine Kocaiskan Mahallesi’ne giden Cumhur İttifakı Kırkağaç Belediye Başkan Adayı Fevzi Ok ve beraberindekiler, mahalle halkı ile bir araya geldi. Hem mahalle halkı, hem de Cumhur İttifakı heyeti, yolun Manisa Büyükşehir Belediyesi'nce ve bir hayırsever tarafından yapıldığını ifade etti.

Cumhur İttifakı Kırkağaç Belediye Başkan Adayı Fevzi, “Yollar, Manisa Büyükşehir Belediyesi ve bir hayırsever tarafından yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Image 2024 03 06 At 12.24.30 (2)

Hayırsever Ve Büyükşehir Tarafından Yapılan Yolu Ferdi Zeyrek Sahiplendi

Cumhur İttifakı Kırkağaç Belediye Başkan Adayı Fevzi Ok, “İlçemizin büyük mahallelerinden bir tanesi olan Kocaiskan Mahallesi ile Gökçukur mahallesi arasındaki yol çok kullanıldığı için zaman zaman deformasyona uğrayabiliyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi de bu yolda bakım onarım çalışması yapıyor. Buradaki mevzu, Yaylacık Mahallesinde bir hayırseverimiz Kırkağaç Belediyesine bir dilekçe veriyor. Bu dilekçe ile hayırsever oradaki bir yolun onarımını yapıyor. Hayırsever tarafından onarım yapılan yolu, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Ferdi Zeyrek, sahiplenmek için birtakım girişimlerde bulunuyor. Biz mahallelerimizin ihtiyaçlarını gidermek için zaten sahadayız. Manisa Büyükşehir Belediyesi de çalışmalarını sürdürüyor. Üzücü bir durum. Bu yol Manisa Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla destekleriyle yapılan bir yoldur. Yapılan çalışmalar ile de gayet düzgün bir yol olmuş. İki mahalle arasında ulaşımı kolaylaştıracak duruma gelmiş. Emek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 06 At 12.24.30 (6)

“Çözülmeyen Sorunları Cengiz Başkan Çözüyor, Ferdi Zeyrek Değil”

MHP İlçe Başkanı Ali Doğan, “Kocaiskan ve Gökçukur mahallesi arasındaki bağlantı yolunun yapılması için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’den rica ettik. Bizi karşılıksız bırakmadı. Bir hafta içinde ekiplerimiz buraya geldi. Çalışmalar tamamlanmak üzeredir. Bazı siyasi parti temsilcileri buraya gelerek, çalışılan yollar üzerinde “Çözülmeyen sorunları bizler çözüyoruz” şeklinde ifadeler kullanmışlar. Böyle bir şey kesinlikle yoktur. Bu yol tamamlandıktan sonra diğer bağlılara da geçilecek. Ancak bir işadamı hayırsever arkadaşımız bir dilekçe vererek, “Bu yolların bir kısmını ben yaptırmak istiyorum” şeklinde bir istekte bulunuyor. Kırkağaç Belediyesi de buna onay veriyor. İşadamı arkadaşımızın yaptırdığı yol üzerinde bazı söylemler gerçekleştirilmiştir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün Kırkağaç’a 279 kilometre asfalt çalışması olduğunu unutmamalıyız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Mahalledeki vatandaşlar da yapılan çalışmalardan çok memnun. Kocaiskan Mahallesine, altyapı, üstyapı, düğün salonu, tarımsal destekler var. Kocaiskan Mahallesi ne istediyse Cengiz Başkanımızdan almıştır. Bu konuya açıklık getirmek istedik” dedi.

Manisa’da harekete geçildi… Sağlıkta şiddet önlenecek! Manisa’da harekete geçildi… Sağlıkta şiddet önlenecek!

Whatsapp Image 2024 03 06 At 12.24.30 (4)

“Cengiz Başkanımıza Teşekkür Ediyoruz”

Kocaiskan Mahalle Muhtarı Celal Yıldız, “Çalışma yapılan yol, Soma Savaştepe ve Balıkesir Altı Eylül’e bağlanıyor. Bizim için çok önemli bir yol burası. Daha önce burası ulaşım açısından kötü bir yoldu. Yapanlardan Allah razı olsun. Cengiz Başkanımıza da sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

“Cengiz Başkanımızdan Hizmet İstiyoruz Ve Alıyoruz”

Gökçukur Mahalle Muhtarı Hasan Hüseyin Evgin, “Cengiz Başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bu yol bizim için bir velinimettir. Bu yol yapılınca ulaşım çok kolaylaştı. Allah Cengiz Başkan’dan razı olsun. Sulama havuzları yapıldı, düğün salonları yapıldı. Altyapılar yapıldı. Cengiz Başkanımızdan ne istesek oluyor. İsteyip de alamadığımız hiçbir şey yok. Gübre, sepet her şeyi aldık. Cengiz Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Biz Kocaiskan’a Müjdeyi Verdik”

Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Ünal Kıykaç, “Kocaiskan Mahallemize Cumhur İttifakı Kırkağaç Belediye Başkan Adayımızla ziyaretimiz esnasında mahalle halkından Kocaiskan-Gökçukur arası bağlantı yolunun yapılması için talep aldık. Hem iki mahallenin yolu hem de bağlıların yollarının yapılacağını vatandaşlarımızla paylaştık. Burada yaşanan durum ise, bir vatandaşımız bu bölgedeki bağlıda yer alan yolun bakımını bir işadamının hayır olarak yapacağını Kırkağaç Belediyesine belirtiyor. Yol çalışması yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek ve CHP Kırkağaç Belediye Başkan Adayı Üstün Bey buraya gelip, vatandaşları toplayarak, “Bu yolları biz yaptırdık” söylemlerinde bulunuyorlar. Hayırsever tarafından yapılan bir çalışmanın bir siyasi parti şovuna dönüşmesi ne kadar doğrudur. Mahalle halkımızın bizlere yaptığı teklif doğrultusunda bugün Kocaiskan Mahallemizi ziyaret ettik. Doğru olan açıklamaları yapmak zorunda kaldık. Başta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün olmak üzere emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 06 At 12.24.30 (3)

“Yol Çalışmasını Büyükşehir Belediyesi Yapıyor”

Mahalle sakini Halil İbrahim Küçük, “Kocaiskan-Gökçukur arasında yol çalışması yapılıyor. Bu çalışmayı Manisa Büyükşehir Belediyesi yapıyor. Bundan önce, mahallemize altyapı ve üstyapı da yapılmıştı. Bu yol bizim için çok önemliydi. Cengiz Başkanımızdan çok memnunuz. Hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Allah bir daha çalışmayı nasip etsin” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 06 At 12.24.30

“Büyükşehir’den Ne İstediysek Fazlasıyla Aldık”

Mahalle sakini Şaban Çoban, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz. Kocaiskan-Gökçukur yolu çok önemli. Vatandaşların çok sık kullandığı, Balıkesir’e de bağlanan bir yol. Cengiz Başkanımıza yıllardan beri mahallemize verdiği hizmetlerden dolayı bir kez daha teşekkür ederiz. Sadece yol değil, tarımsal destekler, kasa desteği, ekipman ve birçok hizmeti gördük. Bugüne kadar Cengiz Başkanımızın bizlere verdiği desteği başkasından görmedik. Bizim için Büyükşehir bir velinimettir. Biz daha Büyükşehir Belediyesinden hiç boş çıkmadık. Ramazan ayı geldi. Minaremizin ışıklandırması da istediğimiz gibi yapıldı. Mahallemizin istekleri geri çevrilmedi. Allah bin kere razı olsun” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi