Kılıçdaroğlu’dan Özel’e “Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir” Kılıçdaroğlu’dan Özel’e “Sarayla müzakere edilmez, mücadele edilir”

Cumhuriyet Halk Partisi Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Gülşah Durbay, projelerini açıklamaya devam ediyor. Altınokta Körler Derneği’ni ziyaret eden Durbay, göreve geldiklerinde engelli vatandaşlar için yapacakları çalışmalardan bahsetti. Durbay, “Engelli vatandaşlarımızın gündelik hayatta karşılaştığı birçok zorluk var. Kentimiz ne yazık ki engelli vatandaşlarımızın rahatça yaşayabildiği bir kent değil. İşaretler yetersiz, yollar bozuk. Engelli vatandaşlarımız Şehzadeler’de nefes alamıyor. Engelliler rahat nefes alabilsin, yeşille ve doğa ile buluşabilsin diye “Engelsı̇z Parklar” yapacağız” diye konuştu.

Üreten Engelliler Merkezi Kurulacak

Engelli vatandaşların da istediği takdirde üretime katılacaklarını aktaran CHP’li Durbay, “Üreten Engelliler Merkezlerimizle kentimizde engelli dostlarımızın yetenekleri doğrultusunda üreterek sosyal hayata katılmalarına destek olacağız” dedi. Durbay konuşmasının devamında engelli vatandaşları sosyal hayata adapte etmek için her yıl aileleri ile birlikte yaz kampına götüreceklerini söyledi.

Muhabir: Özkan Çelik