Manisa’da Yunusemre ilçesinde Ayni Ali Muhtarı Enis Sağman ve Manisa Romanlar Dernek Başkanı Rıfat Yükal’ın ortaklaşa düzenlediği Halil Yurtseven ilkokulu bahçesindeki iftar yemeğinde göreve yeni seçilen CHP’li Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban alkışlarla karşılandı. Mahalledeki Roman vatandaşlar Başkan Balaban’ı göbek atarak uğurladı.

Manisa’da belediye başkanına ihtarname! Manisa’da belediye başkanına ihtarname!


Yaklaşık bin kişinin katılım gösterdiği 8 Nisan Dünya Romanlar Günü nedeniyle okul bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine Vali Yardımcısı Aydın Memük, Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, Belediye Başkan yardımcıları Özge Arslan, Mesut Doğan, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Aleyna Nihan Akyürek, CHP il yöneticileri, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Mehmet Arslan ve yönetimi, Manisa Romanlar Dernek Başkanı Rıfat Yükal, Manisa Dostlar Meclisi Sözcüsü Cihan Canuyar ve STK temsilcileri katılım gösterdi.


İftara katılan Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban, “Seçimden önce halkın arasında olacağımı söylemiştim.Bugün olduğu gibi bundan sonra da sizlerin arasında olmayı sürdüreceğim.Seçmiş olduğunuz mahalle muhtarınız Ayni Ali Mahallesi Muhtarı Enis Sağman’ın emrinde olacağım.Sizin seçtiğiniz mahalle muhtarı ne isterse O olacaktır.” dedi.


Manisa Vali Yardımcısı Aydın Memük programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.
Ayni Ali Mahallesi. Enis Sağman ise, “Yerel seçimler sonrasında 8 Nisan Dünya Romanlar Günü nedeniyle mahallemizde iftar programı düzenledik. Ayni Ali Mahallemizde 11 bin vatandaşımız yaşıyor. Bu vatandaşlarımızın 5'de biri roman vatandaşlarımız. Roman vatandaşlarımızın 8 Nisan Dünya Romanlar Gününü hem kutlamak hem de beraber iftar yapmak istedik. Protokolümüzde yoğun bir katılım sağladı. Programımıza katılım sağlayan protokolümüze ve katılımcılara teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.


Alkışlarla karşılanan CHP’li Yunusemre Belediye Başkanı Semih Balaban mahalleli Roman kadınlarca göbek atarak uğurlandı.

Muhabir: Ahmet ÜNSAL