CHP’li Bakırlıoğlu vatandaşların hayat pahalılığı ve artan gıda fiyatları karşısında zorluk çektiğini ifade etti. CHP’li Bakırlıoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında ve Millet İttifakının iktidarında yapacaklarını anlattı.

“İŞSİZLİK EN ÖNEMLİ YOKSULLUK NEDENİ”

İşsizliğin en önemli yoksulluk nedeni olduğuna dikkat çeken CHP’li Bakırlıoğlu, “6 yaşındaki çocuk kıymanın ve balığın tadını bilmiyor. İnsanın yüreğini yakan, ülkedeki derin yoksulluğun ortaya çıkardığı acı tablo. Pazarda soğan 30 lira olmuş. Et fiyatı 350 lira peynir 200 liraya çıkmış. 200 lira 2009’da ilk çıktığında 3 tane çeyrek altın alınabiliyordu. Şimdi bir kilo peynir ancak alınabiliyor. Bugün ülkeyi etkisi altına alan derin yoksulluğun nedeni sadece hayat pahalılığı değil, İşsizlikte en önemli yoksulluk nedeni. Tüm bunlar ülkedeki sosyal sorunların da temel nedeni olarak karşımıza çıkıyor.” Dedi.

CHP’li Bakırlıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında yoksullukla mücadele için aile sigortasını hayata geçireceğiz. Aile Destekleri Sigortası Kurumu, banka hesabını yardım alan ailede kadın adına açacak. Verilecek olan destek bu hesaba yatırılacak. Aile sigortası desteğini altına endeksleyeceğiz. Enflasyona karşı korumak için “altın kart” getiriyoruz. Tamamen yoksula ve hiçbir geliri olmayana her ay bir tam altın vereceğiz. Geliri altının yarısı kadar olanların, gelirini yarım altınla tamamlayacağız.  İşsizliğe çözüm bulmak yoksullukla mücadelede önemli bir adım olacak. İstihdam politikalarımızı hayata geçireceğiz.

Yapılandırmada süre uzatıldı! Yapılandırmada süre uzatıldı!

Özkan ÇELİK