CHP Manisa İl Teşkilatı, istifa süreci son bulurken geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği toplantı ile yol haritasını çizdi. Semih Balaban’ın da aralarında bulunduğu il yönetiminden 3 kişinin Milletvekili adaylığı için yarışacağı öğrenildi.

2023 seçimlerine kısa bir süre kalmışken siyaset kazanı kaynamaya devam ediyor.  Cumhuriyet Halk Partisi'nde tüm il ve ilçe teşkilatlarına 2023 milletvekili genel seçimleriyle ilgili yazı gönderildi. Milletvekili aday adayı olmak isteyen parti yöneticilerinin 5-26 Aralık tarihlerinde istifa dilekçelerini CHP Genel Sekreterliği'ne göndermeleri istendi.

Bununla birlikte harekete geçen CHP Manisa İl Örgütü’nde istifalar gelmeye başladı. İl Başkanlığı görevinden istifa edeceği bilinen Semih Balaban’ın yanı sıra CHP İl Başkan Yardımcısı Kanber Oğur ve CHP Manisa İl Eğitim Sekreteri Hamza Akiş’in Milletvekili aday adaylığı için sahneye çıkacağı öğrenildi.

İYİ Parti Manisa’dan Sinan Ateş için lokma hayrı İYİ Parti Manisa’dan Sinan Ateş için lokma hayrı

Geçtiğimiz gün istifalardan önceki son toplantısını yapan CHP Manisa’da Hamza Akiş, sosyal medya aracılığıyla istifasını ve Milletvekili aday adaylığını duyurdu.

Akiş, “Üç yıldır sürdürmekte olduğum Manisa CHP İl Eğitim Sekreterliği ve Yönetim Kurulu üyeliğinden 2023 yılında yapılacak Genel seçimde Milletvekili aday adayı olabilmem için görevlerimden istifa etmiş bulunuyorum.” dedi.