Cumhuriyet Halk Partisi'nin 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için belirlediği İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayları ve ilçe belediye başkan adayları arasında yer alan CHP İzmir Balçova Belediye Başkanı adayı Onur Yiğit, merak konusu oldu. CHP İzmir Balçova Belediye Başkanı adayı Onur Yiğit kimdir? Onur Yiğit kaç yaşında, evli mi? İşte, Onur Yiğit'in kişisel bilgileri ve kariyeri:

Onur Yiğit Kimdir?

Onur Yiğit, 1984 yılında İzmir'de doğdu. Celal Bayar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Yüksek İşletme ve Sağlık Yönetimi üzerine yüksek lisans yaparak akademik bilgisini geliştirmiştir. Sağlık sektöründe önemli bir rol oynamış ve birçok sağlık kuruluşunun kurucusu olarak tanınmıştır. ASİSTANA ve Medifema Global şirketlerinde kurucu ve üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır.

Onur Yiğit’in Siyasi Kariyeri

Siyasi kariyerine 2002 yılında Cumhuriyet Halk Partisi'ne (CHP) üye olarak başlamıştır. İzmir'in Balçova ve Narlıdere ilçelerinde ilçe ve ön seçim delegeliği görevlerini üstlenmiştir. 2019 yılında Narlıdere Belediye Meclis Üyeliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği'ne seçilmiş ve aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi kâtip üyeliği görevini üstlenmiştir.

Onur Yiğit Evli Mi?

Onur Yiğit, evli bir aile adamı olup, kız çocuk babasıdır.

Ebru Polat kira fiyatlarından dertli: Rezidansa taşınacak Ebru Polat kira fiyatlarından dertli: Rezidansa taşınacak

 

Kaynak: Özkan Çelik