CHP Genel Başkanı Özgür Özel, katıldığı bir televizyon programında gazetecilerin sorularını yanıtlarken, ilk genel seçimlerde iktidarı kazanamazlarsa görevi bırakacağını ifade etti. Özel, partisinin başarıya susamış olduğunu ve bir genel seçimde iktidarı elde edememesi durumunda bir gün bile durmayacağını söyledi.

Ancak, Özel aynı zamanda yerel seçimlerin özel bir dönemde ve çok erken bir tarihte gerçekleşeceğini belirtti. Bu nedenle yerel seçimler için ayrı bir strateji ve yaklaşım gerektiğini vurguladı.

Manisalı muhtar böyle anlattı: "Başkanımız ayağının tozuyla..." Manisalı muhtar böyle anlattı: "Başkanımız ayağının tozuyla..."

Özgür Özel Şöyle Konuştu:

Ben CHP'nin Genel Başkanı olarak bu kadar başarıya susamış ve insanların bu kadar travmatik bir döneminde partinin 8. genel başkanı ve seçim geçiren 6.genel başkanı olmak suretiyle eğer partimi bir genel seçimde iktidar yapmazsam, 1 gün durmam. Ama yapacağız yani o noktada çok kararlıyız. Ama bu yerel seçim çok erken bir seçim, çok özel şartlarda olan bir seçim.

Kaynak: Haber Merkezi