Yıllar sonra CHP’ye geçti! Borçlar belediye binasına asıldı Yıllar sonra CHP’ye geçti! Borçlar belediye binasına asıldı

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Cengiz Ergün, Alaybey'de gerçekleştirilen açık hava toplantısında vatandaşlarla bir araya geldi. Ergün, yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Manisa mitinginde Beyaz Fil binasıyla ilgili iddialarına karşı çıkarak tokat gibi cevap verdi.

“İspatlamazsan Müfterisin”

Ergün yaptığı konuşmada, “Bugün mitingde yalanlara devam edilmiş. Bu meydanda söylediklerini ispat etmeye davet ediyorum. Beyazfil binasını ağzına dolamış. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak orayı SGK’dan almışız, sonra bir müteahhite satmışız. Bu kadarına da pes. 2014 Ağustos ayında SGK tarafından Ankara’dan satıldı. Özgür Özel bunu bilmiyorsan iyi öğren önce, eğer bunu ispat edemezsen seni müfteri ilan ediyorum.” dedi.

“2019’da Neden Karşıma Çıkmadın?”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Cumhur İttifakı Adayı Cengiz Ergün, Özgür Özel’i hedef alarak, “Bugün Manisa’da hangi hale düştüklerini tüm Manisa gördü. 2009 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olarak karşımdaydı. Birinci dersi karşımda aldı. 2014 yılında yine aday olarak karşımdaydı. 2019’da neden cesaret edip benim karşıma çıkamadın ey Özgür Özel?” dedi. 

Muhabir: Özkan ÇELİK