Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 21 Temmuz 2023 tarihinde yaralanan kahraman silah arkadaşımız P.Uzm.Çvş. Ege Süleyman Görece, tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, 10 Ağustos 2023 tarihinde (dün) şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabırlar dileriz” denildi.

SARUHANLI NÜFUSUNA KAYITLI

3 mahalleyi ilgilendiriyor... Çalışmalar tamamlandı! Başlıyor... 3 mahalleyi ilgilendiriyor... Çalışmalar tamamlandı! Başlıyor...

Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Çullugörece Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan Piyade Uzman Çavuş Ege Süleyman Görece’nin şehit haberi, memleketinde de büyük üzüntüye neden oldu. Konuyla ilgili Manisa Valisi Yaşar Karadeniz de bir başsağlığı mesajı yayınladı. Karadeniz, mesajında şu ifadelere yer verdi, “İlimiz Saruhanlı ilçesi nüfusuna kayıtlı olup Pençe-Kilit operasyonunda yaralanan Piyade Uzman Çavuş Ege Süleyman Görece şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, acılı ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun”

BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK

Öte yandan Manisa Valiliği’nden yapılan açıklamada, şehit uzman çavuş Görece’nin bugün toprağa verileceği ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi: “İlimiz Saruhanlı nüfusuna kayıtlı olan ve Irak'ın Kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Operasyonunda yaralanan Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ege GÖRECE tedavi görmekte olduğu Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şehit olmuştur.

Şehidimiz, 11 Ağustos 2023 Cuma Günü ikindi namazını müteakip Saruhanlı İlçemize bağlı Çullugörece Mahallesi Camisinde kılınan cenaze namazı sonrasında Çullugörece Mahallesi Mezarlığına defnedilecektir.

Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Aziz Türk Milletimizin başı sağ olsun." Haber Merkezi