Çalışma saatlerinin 45 günden 40 güne düşüreleceği iddiaları uzun süredir gündemdeki yerini koruyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışma saatleri ve ücretleri konusunda flaş açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de 4 milyondan fazla kişide görülüyor! Hastalığın en büyük nedeni belli oldu! Türkiye’de 4 milyondan fazla kişide görülüyor! Hastalığın en büyük nedeni belli oldu!

Bakan Işıkhan konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Bakanlık olarak bir taraftan ülkemizin büyümesine ve istihdamının artmasına katkı sağlarken diğer yandan da çalışanlarımızın refahını arttıracak ve güvenliğini koruyacak tedbirleri hassasiyetle uygulamaktayız. Bu bağlamda Çalışma süreleri, ücretler, iş sağlığı ve güvenliği, işçilerin refahı, kadın, çocuk ve gençlerin çalıştırılması, kayıt dışılık, işsizlik, istihdam ve iş gücü piyasası uygulamaları gibi konular gündemimizde önemli bir yere sahiptir. Çalışma şartlarına ve ortamına ilişkin tüm mevzuat hükümlerinin uygulanmasına dair, araştırma, inceleme ve denetlemeyi kapsayan teftiş faaliyetleri bakanlığımızın iş müfettişleri tarafından yerine getirilmektedir."

Kaynak: NTV