MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Caferbey Mahallesinde içme suyu isale hattı yenileme çalışması ile içme suyu deposunda bakım ve onarım çalışması gerçekleştirdi. Çalışmalarla birlikte hanelere daha verimli, daha temiz ve kesintisiz su imkanı sağlandı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 17 ilçede vatandaşlara kesintisiz ve kaliteli su temin etmek amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ediyor. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında Salihli ilçesine bağlı Caferbey Mahallesinde içme suyu isale hattı yenileme çalışması gerçekleştirildi. Ayrıca mahallede bulunan içme suyu deposunun bakım ve onarım çalışmaları da yapılarak hanelere daha temiz ve kesintisiz su imkanı sağlandı. İçme suyu isale hattı yenileme çalışmaları ile içme suyu deposuna aktarılan suyun debisi artırıldı. Ayrıca deforme olan eski borular yenileriyle değiştirilerek, çapları genişletildi. İçme suyu deposunda ise dış cepheden, manevra odasına, yalıtım sisteminden fayans döşemelerine kadar birçok alan yenilendi.

Yılın en başarılı ziraat odası başkanı Manisa’dan Yılın en başarılı ziraat odası başkanı Manisa’dan

“SAYENİZDE SALİHLİ’NİN EN GÜZEL SU KAYNAĞINA SAHİP OLDUK”

Çalışmaları MASKİ İlçe Şefi Tuğrul Kaçar ve mahalle sakinleri ile yerinde inceleyen Mahalle muhtarı Hürol Işık, “Mahallemizde su sorunu yaşamamız nedeniyle MASKİ Genel Müdürlüğü yetkililerine durumu ilettik. Ekipler mahallemizde kapsamlı bir çalışma başlatarak duruma hemen müdahale ettiler. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü öncülüğünde mahallemizde kaynaklar çoğaltıldı. Eski borular yenileriyle değiştirildi. Daha önce sondajdan temin edilen içme suyu yapılan çalışmalarla birlikte sadece doğal kaynak suyundan sağlanıyor. Mahalle sakinlerimiz artık doğal kaynak suyu tüketiyor. Belki de Salihli’nin en güzel su kaynağına sizin sayenizde sahip olduk. Ayrıca depomuzda da bakım ve onarım çalışması gerçekleştirildi. Çalışmalardan çok memnun kaldık. Mahallemizin su sorunu yüzde 90 çözüldü. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün, MASKİ Genel Müdürümüz Burak Aslay ve tüm MASKİ yetkililerine bize ellerini uzattıkları ve yardımcı oldukları için çok teşekkür ederiz” dedi.