Türkiye genelinde belediyelerin ihtiyaç sahibi vatandaşlar için farklı noktalar yerleştirdiği giysi kumbaraları ile ilgili gün geçmiyor ki yeni bir olay yaşanmasın… Bu sefer haber Kocaeli’den geldi.

Türk bilim insanları Beyaz Kıta'da doğal yaşamın koruyucusu oldu Türk bilim insanları Beyaz Kıta'da doğal yaşamın koruyucusu oldu

Giysi Kumbarasından Çocuk Çıktı

2 farklı giysi kumbarasında "pes" dedirten olay yaşandı. Giysi kumbarasından çocuk çıkarken tehlikeli anlar vatandaşlar tarafından cep telefonu kamerasıyla da kayda alındı. Bir görüntüde, kumbaranın içine sokulan çocuğun, kendisini bekleyen 2 kadına kıyafetleri verdiği, ardından da kumbaranın içinden çıkarıldığı anlar yer aldı. Bir diğer görüntüde de benzer bir olay yaşandı. Çocuğun kıyafetleri verdikten sonra giysi kumbarasından çıkarıldığı anlar saniye saniye kaydedildi. "Kumbaranın içine girmek yasak ve tehlikelidir" yazısına rağmen çocukların giysi kumbarasına sokulması tepki çekti. 

 Belediyeler tarafından şehrin çeşitli noktalarına konulan giysi kumbaraları, vatandaşların evlerinde kullanmadıkları giysi, ayakkabı ve tekstil ürünlerini geri dönüşüme kazandırıyor. Belediye tarafından kumbaralardan toplanan giysiler, ayrıştırılıp temizlendikten sonra gerekli ütü ve paketlemelerin ardından ücretsiz olarak vatandaşlara verilmek üzere mağazadaki raflarda yerlerini alıyor. 

Kaynak: İHA