Rekabet Kurumu, beyaz et sektöründe faaliyet gösteren 10 firma hakkında soruşturma başlattı. Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yapılan duyuruya göre, beyaz et sektöründe faaliyet gösteren bu firmaların ve teşebbüs birliklerinin Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ilgili maddelerini ihlal ettikleri iddiasına yönelik olarak yürütülen ön araştırma sonuçlandı ve Rekabet Kurulu tarafından karara bağlandı.

Manisa’da Faaliyet Gösteren Firma Listede | 10 Firmaya Soruşturma

Manisa’da faaliyet gösteren ve geçtiğimiz dönemde satış işlemleri ile gündeme gelen Keskinoğlu Tavukçuluk firması da listede yer aldı.

Kirada yüzde 25 zam sınırı ne zaman kalkacak? Bakan Tunç’tan flaş açıklama! Kirada yüzde 25 zam sınırı ne zaman kalkacak? Bakan Tunç’tan flaş açıklama!

  Ön araştırmada elde edilen bilgileri, belgeleri ve yapılan tespitleri müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak, rekabete hassas bilgi değişiminde bulunmak suretiyle Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ilgili maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla Abalıoğlu Lezita Gıda Sanayi AŞ, As Tavukçuluk Tarım İşl. San. ve Tic. Ltd. Şti., Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi AŞ, Beypi Beypazarı Tarımsal Üretim Paz. San. ve Tic. AŞ, CP Standart Gıda San. ve Tic. AŞ, Erpiliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Tic. AŞ, Gedik Tavukçuluk ve Tarım Ürünleri Tic. San. AŞ, Hastavuk Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ, Keskinoğlu Tavukçuluk ve Damızlık İşl. San. Tic. AŞ ile Şenpiliç Gıda Sanayi AŞ hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

  Abalıoğlu Lezita Gıda Sanayi AŞ'nin alıcılarının yeniden satış fiyatını belirlemek, Erpiliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Tic.bey AŞ'nin alıcılarına bölge ve müşteri kısıtlaması getirmek ve Hastavuk Gıda Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ'nin alıcılarının yeniden satış fiyatını belirlemek, alıcılarına rekabet etmeme yükümlülüğü ile bölge ve müşteri kısıtlaması getirmek suretiyle Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un ilgili maddesini ihlal edip etmediğinin tespiti için de ayrıca soruşturma açılması kararlaştırıldı. 

Kaynak: İHA