Olay, dün gece saat 02.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Salihleraltı açıklarında Oğuz İ. adlı balıkçı teknesi battı. Teknede bulunan 10 kişiden Oğuz İ., İsmet A. ve Orhan P. adlı vatandaşların cansız bedenine ulaşılırken Alican A., Arda K., Mehmet K., İbrahim E., Muhammet K. sağ olarak kurtuldu. Batan teknede bulunan Medeni K. ve Gökhan Ç. kayıp olduğu öğrenilirken, arama kurtarma çalışmaları, Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bot ve helikopterlerle sürdürüldü.

Balıkçılara Acı Veda

Arama kurtarma çalışmaları devam ederken, kaza esnasında teknede bulunduğu öğrenilen ve kayıp olarak aranan Medeni K.'nin cansız bedeni ekipler tarafından dün bulundu. Medeni K.’nin cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morgundaki otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından yakınlarınca alındı. Oğuz İ., Orhan P. ve Medine K.’nin cenazeleri, Dikili Merkez Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Dikili Kabristanlığında defnedildi. Cenazeye hayatını kaybeden balıkçıların aileleri, yakınları ve iş arkadaşları katıldı.

Manisa, İzmir, Muğla, Aydın, Denizli... Final başlıyor! Manisa, İzmir, Muğla, Aydın, Denizli... Final başlıyor!

Memleketinde Defnedilecek

Olayda hayatını kaybeden İsmet A.’nın cenazesi ise otopsi işlemlerinin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu morgundan yakınlarınca alınarak memleketi Balıkesir’e götürüldü. İsmet A.’nın da bugün memleketinde defnedileceği öğrenildi.

Öte yandan, kayıp balıkçılardan Gökhan Ç. adlı vatandaşı arama çalışmalarının ise sürdüğü öğrenildi.

Kaynak: İHA