Kredi kartında yeni dönem! Kart numarası kalkıyor! Kredi kartında yeni dönem! Kart numarası kalkıyor!

Bireysel Emeklilik Sistemi’nde yeni bir dönem başladı…  3 Haziran'da yürürlüğe giren uygulama ile artık bireyler, bankalardan aldıkları krediler için Bireysel Emeklilik Sistemi birikimlerini teminat olarak kullanabilecekler. Bu, kredi kullanımında esneklik sağlayacak yeni bir seçenek sunuyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, BES'te yapılan düzenlemeyle, BES birikimleri teminat olarak gösterilerek bankalardan kredi kullanılması mümkün hale geldi.

Banka da müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak için sunduğu çözümlere, 'BES Teminatlı İhtiyaç Kredisi'ni ekledi. BES katılımcıları böylece emeklilik birikimlerine dokunmadan acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Krediye teminat olarak gösterilen BES birikimleri, kredinin açık olduğu süre boyunca Alacağın Devri Fonlarında değerlenmeye devam ediyor. Kredi kapatıldıktan sonra, teminat gösterilen BES birikimlerinin fon dağılımı, tekrar kredi açılışı öncesindeki fonlar olacak şekilde güncelleniyor. Söz konusu süreç, Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından uçtan uca koordine ediliyor.

Başvurular, bankanın şubelerinden yapılabiliyor.

Kaynak: AA